З усієї області юні шахісти з’їхались до Ніжина на чемпіонат

Другий рік поспіль, у місті Ніжині відбулись  відкриті Чемпіонати Чернігівської області з активних шахів серед юнаків та дівчат, в яких взяли участь  102 (торік – 90) юних спортсмена з Чернігова, Києва, Прилук, Куликівки, Варви та Ніжина. Місце проведення: ДЮСШШ та ЗОШ № 15.

Учасники змагалися у чотирьох вікових категоріях (2004-2005, 2006-2007, 2008, 2009  р.н. та молодші) за швейцарською системою у 7 турів з контролем часу 10 хв. + 5 сек. Звання чемпіона області серед юнаків до 16 років завоював Вадим Мартиненко (гімн.№ 3,) – 6,0 очок з 7. 2-3 місця з результатом 5,0 очок з 7 поділили кияни Дмитро Некрашевич та Дмитро Домарацький. Серед дівчат до 16 років перемогла Катерина Бурляй з Варви – 5 очок, 2 та 3 місця у Альони Косяк     (ЗОШ № 1) – 3,5 очка, таКрістіни Ткаченко (ЗОШ № 12) – 3,0 очка. У турнірі до 14 років кращими стали : юнаки – 1 місце Антон Соловйов (Київ) – 6,0 очок з 7, 2 місце – Кіріл Третяк (Чернігів) – 5,5 очок, 3 місце – Ілля Лазарчук (Київ) – 5,0 очок; дівчата – Малаховська Валерія (Київ) – 5,0 очок, Войло Анастасія (Чернігів), Анна Ткаченко (НВК №16 «Престиж») – по 3,0 очка. У 12-річних перемогли: юнаки –  Олександр Кулепестін (ЗОШ №15) – 6,0 очок з 7, 2-3 місця посіли В’ячеслав Савченко та Іван Радіч (обидва – Чернігів), 5,0 та 4,5 очок з 7 відповідно; дівчата – Катерина Сердюк (Чернігів) – 4,0 очка з 7, Валерія Даниленко (Варва), Ірина Шпаковська (Київ) – по 2,0 очка. У наймолодшій категорії до 10 років всі призові місця вибороли представники Чернігова : юнаки – АйханГабібов, Валерій Донець, Михайло Шак – по 6,0 очок з 7; дівчата – Софія Бурдакова, Марія Богород – по 5,0 очок, Аліна Донець – 4,0 очка. У командному заліку кубки переможців отримали: 1 місце – Ніжин ДЮСШШ-1 (Вадим Мартиненко, Кіріл Білиловець, Олександр Кулепестін, Максим Коваленко) – 21,5 очко з 28 можливих, 2 місце – Київ «Бригантина-1» – 21,0 очко, 3 місце – Чернігів КДЮСШ-1 – 19,0 очок. Колектив ДЮСШШ та учасники змагань висловлюють велику подяку всім, хто допоміг в організації та проведенні цього чудового дитячого шахового свята : міському Управлінню освіти, міському Відділу з питань фізичної культури та спорту,  адміністрації ЗОШ № 15, ВАТ «Ніжинхліб». У приміщенні ДЮСШШ проводилася також і першість м. Ніжина з активних шахів у наймолодшій віковій категорії серед дітей до 8 років(діти 2011 р.н. та молодші). Змагались спортсмени за швейцарською системою, 6 турів, з контролем часу 15 хвилин на партію. Для більшості юних шахістів це були перші офіційні старти. Не часто буває, але в турнірі не було зафіксовано жодної нічиєї – настільки всі прагнули перемогти! 1 місце та звання чемпіона міста серед юнаків зі стовідсотковим  результатом  завоював найменший з учасників шестирічний Євген Сорока (ДНЗ №9), «срібло» – у Івана Погорілко (ЗОШ № 10), «бронза» – у Олейнікова Єгора (НВК  № 16 «Престиж»). Серед дівчат перемогли : Поліна Кравцова (ЗОШ № 1), Поліна Строгіна (ЗОШ № 4), Марія Феденко (НВК  № 16 «Престиж»). Крім медалей та грамот міського відділу з питань фізичної культури та спорту переможцям та призерам змагань всі учасники отримали  солодкі подарунки.