Заборонити сіль на дорогах взимку й обрізку дерев планують в Міністерстві охорони здоров’я

Обрізані дерева, неприємний запах із громадських вбиралень, сморід спаленого листя, переповнені сміттєві баки без можливості сортувати сміття та зіпсоване під час ожеледиці взуття. Впізнаєте своє місто? Скоріш за все так. Справа у застарілих санітарних нормах, які ми плануємо змінити.

Міністерство охорони здоров’я України пропонує заборонити обрізати дерева для омолодження, посипати дороги сіллю та спалювати осіннє листя. Відповідний проект наказу вже оприлюднений до громадського обговорення. Ознайомитися з ним можна тут http://moz.gov.ua

Зміни, які пропонуються, мають зробити для людей громадський простір, помешкання та території населених пунктів і міст безпечнішими та комфортнішими. Йдеться про вдосконалення правил утилізації та сортування сміття, утримання прибудинкових територій, парків та скверів. Також ці зміни наблизять українські норми до європейських.

Що пропонує проект наказу:

➡️Громадських туалетів має бути більше. Вбиральні без каналізації — заборонити.

▪️ Оптимальна відстань між вбиральнями має складати 700 метрів, а в людних місцях — 300. Хоча б один громадський стаціонарний туалет потрібен у кожній зоні зелених насаджень, де гуляють люди.

▪️У кожній громадській вбиральні має бути стіл для сповивання немовляти та доступ до питної води.

▪️ Вигрібні ями треба заборонити. Їх можна замінити локальними очисними спорудами (наприклад, септик).
▪️ Дворові туалети мають бути підключенні до місцевих очисних споруд.

Це важливо, адже існує ризик потрапляння небезпечних речовин у ґрунт та підземні води, а також джерела і колодязі.

▪️ Очисні споруди мають бути відділені від земельних ділянок навчальних та лікувально-профілактичних закладів, житлових та громадських будівель і споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку, урізів водойм. Відстань між місцевою очисною спорудою і колодязем має становити щонайменше 50 метрів.

➡️ Палити траву та листя потрібно заборонити.

▪️ Опале листя потрібно своєчасно прибирати з проїжджої частини, відокремлених трамвайних ліній, велодоріжок та тротуарів.

▪️ У скверах та парках збирати листя дозволяється тільки з газонів.

▪️ Зібране листя потрібно вивозити на поля компостування.

▪️ Забороняється спалювання листя. Це призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також до зникнення певних видів тварин. У результаті спалювання виділяються небезпечні сполуки, які загрожують людям онкозахворюваннями, алергією та послабленням імунітету. http://bit.ly/2S4l1tT

➡️ Не можна посипати дороги під час ожеледиці піском та сіллю.

 

 

▪️ Аби не було ожеледиці, тротуари, велодоріжки та пішохідні зони потрібно посипати гранвідсівом із вмістом солі 7%. А посипка піском чи сумішшю піска та солі забруднює ґрунт, шкодить зеленим насадженням та псує взуття.

▪️ Пішохідні переходи та зони очікування пішоходів потрібно очищати від снігу та ожеледі до твердої поверхні щонайменше на 120 см, а на вулицях із великим потоком пішоходів — на всю ширину тротуару.

➡️ Сортування сміття має бути обов’язковим, сміттєві урни мають стояти кожні 60 метрів.

▪️ Потрібно встановлювати окремі контейнери для сортування сміття — для пластику, скла, металу, паперу та органіки. Такі контейнери мають обов’язково бути облаштовані огорожею, кришкою чи навісом.

▪️ Чистити контейнери з органічними відходами потрібно не рідше ніж кожні 3 доби взимку, і щодня в теплу пору року. Пластик, скло, метал, папір можуть зберігатися до заповнення контейнера.

▪️ На тротуарах сміттєві урни мають бути встановлені не рідше ніж через кожні 60 метрів. Також вони потрібні на кожному з кутів перехресть вулиць, біля зупинок громадського транспорту, входів до метро, вокзалів, підземних переходів, громадських будівель та споруд.

➡️ Не треба обрізати дерева для омолодження.

▪️Так звана омолоджувальна обрізка дерев зменшує розмір крони дерева і погіршує процес очищення повітря. Крім цього, значно зменшує площу затінених територій. А тінь дерев може на кілька градусів знизити температуру повітря.

▪️ Висаджувати в населених пунктах потрібно лише ті дерева, які мають сформовану крону і стійкість до загазованості. Варто враховувати також пило- і водопоглинання, створення тіні, вироблення кисню, затримку вологи, відповідно до кліматичних зон.

▪️ Пропонуємо також заборонити висаджувати дерева, кущі і рослини з колючками або отруйними плодами.

▪️Увесь ґрунт на території населених пунктів має бути покритий газоном, багаторічними рослинами, пристовбурними решітками або мульчою.

➡️ Громадський простір має бути інклюзивним — зручним для людей з інвалідністю, батьків з дитячими візочками, велосипедистів.

Пропонуємо взяти це до уваги під час проектування та будування територій. Наприклад, будувати пологий та широкий з’їзд із тротуарів та велодоріжок, встановлювати пандуси або ліфти на кожному виході з підземного і надземного переходу.

Це важливо, бо наразі частина мешканців міст почуваються ізольованими. Люди на візку або з візком відчувають чимало обмежень.

Детальніше про те, чому #здоровемісто — це і про фізичний і психічний стан людей, а також про те, що робить місто зручнішим ➡️ http://bit.ly/2L9tdZy

Якщо маєте пропозиції, які варто долучити до проекту наказу, надсилайте їх протягом протягом місяця від дня опублікування документу до Директорату громадського здоров’я МОЗ України. Контакти можна знайти тут: http://bit.ly/2FXDOSY

Запрошуємо взяти участь у громадському обговоренні та зробити наші міста більш безпечними і здоровими🌳

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *