На Чернігівщині є місцина, яка допомагає самотнім влаштувати долю

У Борзнянському районі Чернігівської області є унікальна місцина – історико-меморіальний музей-заповідник «Ганнина Пустинь», присвячений пам’яті видатного українського письменника, поета, фольклориста і етнографа Пантелеймона Куліша (1819–1897), автора перекладу Біблії українською мовою, а також знаменитого роману «Чорна Рада».

До того ж 7 серпня, виповнюється 200 років від дня його народження.

Примітно, що на їхньому весіллі боярином був сам Тарас Шевченко.

Постійним місцем проживання подружжя садиба стала через 30 років після весілля, облаштуванням будинку займалася Олександра Михайлівна.

Тут завжди були раді гостям, серед яких бували видатні люди Іван Франко, Марко Вовчок, Тарас Шевченко, Панас Маркевич та інші відомі особистості.

До «Ганниної Пустині» щороку приїжджає чимало гостей із різних куточків України і навіть з-за кордону. Бо подивитися тут дійсно є на що.

Найголовнішою в будинку є вітальня, де родина приймала та частувала гостей. Стіл у цій кімнаті називають «Шевченківським», адже тут часто любив посидіти сам великий Кобзар.

Також у музеї представлена велика колекція рушників «Рушник, що вміє розмовляти» – пам’ять про те, що сестри Білозерські любили вишивання.

 

Від будинку Білозерських веде стежка до копанки Куліша, там на березі стоїть альтанка, неподалік бронзова пам’ятка подружжю Кулішів – стоїть Олександра Білозерська, а поруч сидить Пантелеймон Куліш.

Територія цього культурно-мистецького заповідника налічує майже 10 гектарів. На території, розбитій доріжками, багато квітників і пам’яток. Зокрема, і поховання подружжя, і капличка святого Пантелеймона (її збудовано у 2001 році).

Місцевість у хуторі Мотронівка – це чудове місце побачити історико-мистецькі пам’ятки та відпочити на лоні природи.

А ще до «Ганниної Пустині» варто завітати людям, які ніяк не можуть зустріти свою долю.

Згідно із красивим повір’ям, допоможе в амурній справі «Алея кохання». Самотні чоловіки та жінки, які прогуляються цією алеєю, невдовзі неодмінно зустрінуть свою другу половинку. А якщо нею пройдуть закохані, то їхнє почуття збережеться на багато-багато років.

Також у музеї-заповіднику треба обов’язково побачити кролевецький рушник 1894 року, подарований подружжю до золотого ювілею їхнього весілля, альтанку Шевченка, Кулішевий клен, якому більше 100 років, а також насолодитися чарівною природою та Мотронівською тишею.

Довідково

В історію Пантелеймон Куліш увійшов поряд із Тарасом Шевченком і Миколою Костомаровим як діяч «Наддніпрянської Трійці», що заклала підвалини розвитку модерної української культури. Він творець правопису «кулішівка», що ліг в основу сучасного. Здійснив перший повний переклад Біблії українською мовою (працю завершили Іван Пулюй та Іван Нечуй-Левицький), переклав 13 п’єс Шекспіра, твори Байрона, Шилера тощо. Але, мабуть, найвідомішим його твором є перший історичний роман в українській літературі «Чорна рада». 

Джерело:nizhynnews

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *