Інтуїтивне харчування — принцип, який дозволяє скинути зайву вагу без дієт

 

 

Не голодуй, щоб схуднути — харчуйся правильно.

Розумне або інтуїтивне харчування, до якого за останній рік зріс інтерес на заході, має на увазі, що ти будеш худнути, але при цьому давати своєму організму все те, що він вимагає, інформує Ukr.Media.

Суть інтуїтивного харчування

Систему інтуїтивного харчування розробив доктор Стівен Хоукс, який страждав у свій час від повноти і мучив себе жорсткими дієтами. Доктор зауважив, що після суворих режимів харчування кілограми повертаються досить швидко, тільки здоров’я псується. Так Хоукс прийшов до того, що вирішив давати організму все те, що він вимагав, і почав від цього худнути.

Доктор розробив методику інтуїтивного або розумного харчування, яка дозволила йому скинути 22 кілограми. Більш того, Стівен продовжував харчуватися по цій системі, і зайва вага не повернулася.

Важливо розуміти, що інтуїтивне харчування кардинально відрізняється від дієти. При даній системі важливо давати своєму організму саме те, чого він хоче, щоб він був задоволений. При цьому, важливо контролювати порції. Потрібно навчитися слухати сигнали свого організму: коли ти наситилася, перестань їсти, а якщо голодна — не доводь тіло до виснаги.

5 основних принципів інтуїтивного харчування, яких варто дотримуватись

Контролюй мозок, а не харчування

Не варто картати себе, якщо з’їла шматок торта і хвалити за те, що в день вжила всього 1000 калорій. Жорсткий контроль харчування може викликати психічний розлад. Позбудься жорсткого ментора, який дорікає тобі кожним шматочком шоколадки — це перший крок на шляху до інтуїтивного харчування.

Примирись зі шкідливою їжею — один момент слабкості не призведе до того, що ти набереш відразу 10 кілограмів. Примирися з випадковими гамбургерами і дозволяй їх собі в тому випадку, якщо організм дійсно цього потребує. Так ти прийдеш до осмисленого харчування. Розуміння того, що шкідлива їжа на постійній основі не дасть тобі нічого корисного для здоров’я — це один з головних стовпів усвідомленого вибору їжі.

 

Слухай свій організм і поважай голод

Є фізичний голод, який варто тамувати їжею, а є й емоційний, який потрібно вгамовувати не їжею, а якимись яскравими враженнями.

Якщо організм потребує їжі, дай йому їжу. Це дуже важливо, інакше він вирішить, що ти обмежуєш себе в корисних речовинах. Це конфліктує з інстинктом самозбереження. Зголоднілий організм буде накопичувати поживні речовини при першій же можливості, так що ризики зриву будуть великі.

Навчися слухати своє тіло і втамовуй фізичний голод, щоб налагодити довірчі відносини з самою собою.

Слухай своє тіло — при насиченні перестань їсти

Сидячи за столом або обідаючи на ходу, звертай увагу на свої відчуття. Щоб не поправлятися важливо давати організму тільки стільки калорій, скільки йому потрібно. Переїдання призводить не тільки до дискомфортних відчуттів, але і до набору ваги, і що ще більш важливо — проблем зі здоров’ям.

Покидай трапезу з легким почуттям голоду, бо відчуття ситості приходить тільки через 20 хвилин після їжі.

Аналізуй свої емоції

Нудьга, тривога, розгубленість, злість — емоції, які найчастіше змушують нас переїдати, причому не салатик, а торти, гамбургери і піцу. Їжа не може позбавити тебе від цих відчуттів, вона лише на час дає почуття задоволення. Але їжа не повинна бути джерелом для усунення негативних емоцій. Це призведе до компульсивного переїдання, результат якого не тільки зайві сантиметри на талії, але і на розлади психіки та проблеми зі здоров’ям.

Насолоджуйся їжею

Найбільш стрункі нації в світі — французи і японці — не сидять на дієтах, вони люблять смачно поїсти. Але вони знають міру. До того ж, вони в міру своїх традицій, дотримуються принципів інтуїтивного харчування. Вони їдять тільки в приємній обстановці, тільки якісну їжу, вони насолоджуються кожним шматочком. Так і ситість швидше приходить, і ти дійсно отримуєш більше естетичного задоволення від прийому їжі.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *