Коли надаватимуть пільги «живими» грошима?

 

 

Ще всередині квітня цього року Кабмін видав постанову, якою затвердив порядок надання пільг «живими» грошима родинам на оплату житлово-комунальних послуг. Як розраховуватимуть пільгу, коли можна буде отримувати пільгові кошти. Про це розповідає директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації Вадим Боярський.

— Для родин, яким належить пільга в грошовій формі на оплату житлово-комунальних послуг, вона застосовуватиметься з першого жовтня цього року, — пояснює Вадим Боярський. — Саме тоді почне діяти порядок надання цих пільг.

— Як розраховуватимуть їх суму, адже очевидно, що не всі матимуть однакові пільги?

— Розрахунки суми пільг будуть проводитися в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги — ЄДАРП. Тому передбачено внесення до ЄДАРП інформації про педагогічних, медичних, фармацевтичних працівників, працівників бібліотек, музеїв, спеціалістів із захисту рослин та працівників культури в сільській місцевості й селищах міського типу, які мають право на відповідні пільги, на підставі відомостей установ і організацій, в яких вони працюють.

— Свого часу йшлося про те, що пільга може бути виплачена не тільки готівкою.

— Так. Передбачені дві форми надання пільг у грошовій формі, а саме — безготівкова й готівкова.

— Якщо родина має намір отримати пільгу готівкою, що для цього потрібно?

 

— Пільговик повинен подати заяву структурному підрозділу з питань соціального захисту населення до 15 жовтня — на опалювальний сезон, до 15 травня — на неопалювальний. У заяві потрібно зазначити виплатні реквізити. Тоді виплата пільги буде здійснюватись у грошовій готівковій формі з початку опалювального, або з початку неопалювального сезону.

Пільговики, яким надаватиметься пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

— А якщо родина, яка має пільгу, прострочила з оплатою за житлово-комунальні послуги?

— Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги готівкою, виникне прострочена заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, пільга буде надаватися йому з наступного опалювального (неопалювального) сезону в грошовій безготівковій формі. Так станеться, якщо пільговик боргуватиме понад місяць, а сума заборгованості перевищить 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тепер це — 340 гривень. Про заборгованість пільговика орган соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг.

— Але ж той, хто отримує пільгу, може надати недостовірну інформацію щодо своїх доходів, або ж у нього змінилися життєві обставини тощо…

— Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право в разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для надання пільг. Пільговик зобов’язаний повідомляти структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливатимуть на надання пільг.

Суми пільг, виплачені або перераховані надміру внаслідок зловживань з боку пільговика, на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення пільговик повинен повернути до державного бюджету. Якщо він відмовляється це зробити, то питання про примусове стягнення цієї суми вирішуватиметься у суді.

Тіна Влад для сайту 7days-ua.com

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *