Антибіотики скоро не лікуватимуть хвороби. Як це вплине на людство

 

 

Через стійкі до антибіотиків бактерії вже щорічно помирає 25 тисяч осіб.

Науковці вважають, що антибіотики незабаром можуть втратити лікувальні властивості. Про це повідомило Британське Урядове агентство “Public Health”, розповіли в ефірі “Сніданку з 1+1”.

Вчені дійшли висновку, що “бактерії виробляють нові механізми опору”. Так за останні 5 років – в лабораторії було знайдено 32 бактерії, стійкі до будь-яких антибіотиків.

Цілюща трава. Що лікує і як використовується медична марихуана
Тим часом, в Україні антибіотики купує в аптеці кожен четвертий. Та часто роблять це легковажно без призначення лікаря. Масштаби самолікування антибіотиками приголомшують українських лікарів.

“Багато людей мають взагалі тривожний антибіотик один і той самий, який вживають усі члени сім’ї з будь-якого приводу – починаючи від болі в горлі закінчуючи діареєю”, – каже терапевт Володимир Бублик.

 

За його словами, це є неприпустимо. Науковці вже довели, що, якщо часто або неправильно лікуватися антибіотиками, препарати припиняють діяти.

“Ми себе призвичаїли до антибіотиків при їх неналежному дозуванні, неправильному режимі прийому, коли попили два дні, а потім покинули. Так і випрацьовується з місяцями, роками чутливість”, – зазначає лікар.

З таким підходом організм може стати взагалі беззахисним. Наприклад, у Європі через бактерії, які стійкі до антибіотиків, щорічно помирають 25 тисяч пацієнтів. А за прогнозами, до 2050 року, вмиратиме у 15 разів більше – майже 400 тисяч.

Для того, щоб боротися з проблемою, британці пропонують вживати менше антибіотиків людям та тваринам. Такої ж стратегії дотримується й українське Міністерство охорони здоров’я. У нас обіцяють до кінця наступного року продавати антибіотики лише за рецептом лікаря.

Новий “супергрибок” шириться світом. У чому небезпека для людства і до чого тут глобальне потепління
надстійкий грибок Candida auris, який “поводиться як бактерія” від моменту відкриття з’явився у десятках країн. Його стрімке поширення довго залишалося таємницею, але тепер в учених є перші здогадки – і вони не пророкують людству нічого приємного.

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *