Грип цього року: яких нових вірусів чекати?

Через холоди Україна вже опинилася на початку епідемічного сезону щодо грипу. Як і у попередні роки передбачається, що висока активність збудників застудних захворювань триватиме щонайменше до середини травня, інформують в Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА.

Епідеміологи та інфекціоністи передбачають, що протягом нинішнього сезону сплеску застудних захворювань в Україні циркулюватимуть чотири штами вірусу грипу – «Канзас» (А/H3N2), «Брісбен» (А/Н1N1), «Колорадо» та «Пхукет» (штам В). До речі, на відміну від тайського курорту, на честь якого і назва останнього, українці із цим штамом поки не «знайомі».

Втім, не має особливого значення, на грип якого виду захворіла людина, адже симптоматика однакова – раптове підвищення температури тіла, ломота у суглобах та м’язах, відсутність апетиту, слабкість та в багатьох випадках приєднання різних респіраторних явищ у вигляді кашлю, нежитю, болю у горлі тощо.

Відтак медики вкотре попереджають – при появі симптомів грипу не варто займатися самолікуванням, необхідно викликати сімейного лікаря та виконувати його рекомендації. А от захиститися від захворювання можна майже стовідсотково за допомогою профілактичних щеплень. Як зазначає заступник генерального директора КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Людмила Кривець, на жаль, бюджетами не передбачено безкоштовна вакцинація проти грипу, адже це захворювання не входить до Календаря профілактичних щеплень. Втім, кожен керівник будь-якого закладу може профінансувати щеплення свого організованого колективу. Наприклад, Прилуцький будинок дитини «Надія», підпорядкований Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, щорічно передбачає кошти на безкоштовну вакцинацію дітей певних категорій.

«Нині в аптечній мережі наявна трьохкомпонентна вакцина проти грипу корейського виробництва — (Грин Крос Корпорейшен), та чотирьохкомпонентна виробництва Франції – (Санофі Пастер) – «Ваксігрип». Тому я закликаю не зволікати зі щепленням проти грипу, яке можна починати вже зараз. Навіть і на початку сезону активного сплеску ГРВІ варто щепитися, антитіла (імуноглобуліни) встигнуть з’явитися та захистити організм людини. Особливо слід вакцинуватися людям похилого віку (65 років і старшим), маленьким дітям до 5 років, громадянам, що живуть із хронічними захворюваннями (цукровим діабетом, ожирінням, патологією з боку серцево-судинної системи), адже в них перебіг грипу зазвичай більш тяжкий», – наголошує Людмила Кривець.

Для вакцинації проти грипу протипоказань практично не існує. Утриматися від неї варто лише тоді, коли в людини вже є респіраторні симптоми з лихоманкою чи за умови, якщо організм дуже алергізований або раніше спостерігалася незвична реакція на введення вакцини.

Людмила Кривець розповідає:

«Якщо людина виявила бажання пройти профілактичне щеплення, їй треба звернутися до свого сімейного лікаря, який визначить стан здоров’я людини. Якщо протипоказань немає, тоді треба звернутися до аптеки, придбати вакцину і ввести її у маніпуляційному кабінеті. Зачекати хвилин тридцять і продовжувати займатися власними справами із впевненістю у тому, що грип вас омине. Втім, у випадку, коли навіть хвороба «оселиться» в організмі, її перебіг буде набагато легшим та без можливих ускладнень».

Також лікар додає: за спостереженнями, останнім часом люди почали прихильніше ставитися до щеплення проти грипу, розуміючи, що попередження захворювання краще за його лікування та появу небажаних наслідків.

Час Чернігівський

https://www.uezd.com.ua

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *