В Мінрегіоні пропонують внести зміни до законодавства про місцеві вибори

29 жовтня. УНН. Заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода запропонував концепцію змін до законодавства про місцеві вибори. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу Мінрегіону.

“Ми запропонували варіанти, як організувати систему місцевих виборів так, щоб у місцевих радах були належним чином представлені інтереси усіх жителів і громад, як знизити вплив центральних партій на місцеві вибори, і взагалі — як зробити вибори більш зрозумілими і справедливими. Тепер маємо час на обговорення і пошук найоптимальнішої моделі, яка буде прописана у відповідному законопроекті”, – сказав В’ячеслав Негода.

За його словами, зміни до законодавства про місцеві вибори мають враховувати майбутні зміни до Конституції в частині децентралізації та базуватися на новому адміністративно-територіальному устрої.

“Розраховуємо, що народні депутати приймуть зміни до Конституції вже в лютому наступного року. Після цього можна буде затверджувати новий адміністративно-територіальний устрій на рівні громад і районів і на його основі приймати закон про місцеві вибори”, — додав В’ячеслав Негода.

Заступник міністра також сказав, що система і організація місцевих виборів має бути прописана не у виборчому кодексі, а в окремому законі, оскільки має багато особливостей, а для децентралізації потрібні окремі правила обрання депутатів рад і голів.

Нагадаємо, “Слуга народу” просить швидше розглянути законопроект щодо виборів в ОТГ.

Джерело: УНН

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *