Рада ухвалила закон про покарання депутатів-прогульників

Витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, таким депутатам не відшкодовуватимуть

Сьогодні, 30 жовтня 2019 року, набрав чинності Закон № 196-IX “Про внесення змін до Закону України “Про статус народного депутата України” та до Регламенту Верховної Ради України щодо припинення відшкодування народному депутату України витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань Верховної Ради України або засідань комітетів Верховної Ради України”. Закон було опубліковано в газеті “Голос України” 29 жовтня. Він вводиться в дію з 1 числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Якщо народний депутат протягом календарного місяця упродовж однієї чергової сесії ВР без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30 % голосувань при прийнятті рішень ВР на пленарних засіданнях або у більш як 50 % засідань комітету ВР, до складу якого його обрано, йому не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць.

Припинення відшкодування народному депутату відповідних витрат здійснюється за розпорядженням Голови ВР. Розпорядження видається на підставі рішення комітету, до компетенції якого належать питання депутатської етики. Рішення приймається на основі відомостей щодо обліку робочого часу нардепів, наданих Апаратом ВР. Такі зміни передбачено в Законі про статус народного депутата.

Перед відкриттям кожного пленарного засідання у залі засідань Парламенту народний депутат реєструється за допомогою електронної системи, натискаючи кнопку «за». Якщо народний депутат не зареєструвався в такий спосіб, але протягом пленарного засідання голосував з питань порядку денного пленарного засідання за допомогою цієї системи, він вважається таким, який зареєструвався за допомогою електронної системи.

Дані участі народного депутата у не менш як 70 % голосувань при прийнятті рішень Верховної Ради на кожному пленарному засіданні є підставою для нарахування зарплати народному депутату за час участі у пленарних засіданнях. Облік участі народного депутата у голосуванні при прийнятті рішень Верховної Ради здійснюється за допомогою електронної системи, а дані такого обліку (у відсотках) оприлюднюються за кожний день пленарних засідань на офіційному веб-сайті Ради та на особистій сторінці народного депутата, розміщеній на офіційному веб-сайті ВР. Це буде передбачено в Регламенті ВР.

З текстом прийнятого Закону можна ознайомитися в модулі “Законодавство” ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтеся в зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

https://jurliga.ligazakon.net

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *