Українців лікуватимуть по телевізору: усі подробиці

В Україні хочуть ввести лікування хворих пацієнтів за допомогою телеконсультацій

В Україні в рамках медичного реформування планують ввести мережу телемедицини, завдяки якій хворі зможуть отримати консультацію лікаря навіть у найвіддаленішому селі. Поки, однак, формування телеконсультацій і введення нової системи майбутнього знаходиться на стадії розробки. Про це в інтерв’ю “ВВС News Україна” повідомила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Як повідомляється, в деяких медичних установах лікарі вже консультують пацієнтів онлайн, але це не телемедицина в справжньому розумінні цього процесу.

“В цьому напрямку найбільше зусиль доклала Одеська область. Зараз це більше працює у віддалених амбулаторіях, де сімейний лікар потребує допомоги і порад колег”, — сказала чиновниця.

На думку міністра охорони здоров’я, звернення пацієнтів до лікарів за допомогою телемедицини стане наступним кроком. Незважаючи на те, що в Україні вже є медустанови, які проводять онлайн-консультації, поки це не можна назвати телемедициною.

“Ми повинні думати, як все розвинути і поставити на прозору схему. На сьогодні телемедицина — це насамперед питання завершення вже розпочатих програм, закупівлі та налаштування техніки. Щоб те, що в сільських регіонах вже закупили, запустили в роботу”, — підсумувала Скалецька.

Джерело РБК Україна

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *