За яким досвідом делегація з Ніжина їздила до Львова?

 

 

З 30 жовтня по 1 листопада у Львові проходив міжнародний форум індустрії, туризму та гостинності. Його учасники – провідні туристичні фірми не лише України, а й ближнього зарубіжжя.

Головна мета форуму — активізація розвитку внутрішнього та в’їзного туризму, просування українського туристичного продукту на міжнародний ринок, популяризація туристичних маловідомих об’єктів невеликих провінційних міст та можливостей України, демонстрація новітніх досягнень у сфері послуг широкому колу фахівців, створення майданчику для проведення переговорів, у тому числі з іноземними учасниками.

Активну участь у роботі форуму взяла і ніжинська делегація, яку очолила начальник управління культури та туризму Тетяна Бассак. До складу делегації увійшли народні майстри Ніна Кущенко та Світлана Старостенко, директори музеїв Геннадій Дудченко та Анна Парубець, працівники  Ніжинського краєзнавчого музею ім. І.Спаського Роман Желєзко, Тетяна Брязкало, Дарина Бережняк, головний спеціаліст управління культури і туризму Олександра Сімкіна, керівник Ніжинської археологічної експедиції доцент НДУім.М. Гоголя Іван Кедун, старший науковий співробітник УТОПіК Сергій Зозуля.

На учасників форуму чекала цікава і повчальна програма розвитку туристичного бізнесу Львова. На трьох поверхах виставкового комплексу розгорнулися виставки готельного та ресторанного господарства, дегустаційні зали. Міста України представляли свій туристичний потенціал, ділилися досвідом залучення туризму та розвитком туристичної галузі в регіоні.

Особливою родзинкою було відвідування Центру туристичної інформації Львова. Він знаходиться безпосередньо на головній площі Львова – площі Ринок і працює без вихідних. Як зазначають фахівці Центру, влітку він працює в три зміни. Що це таке? Будь-який турист, зайшовши до Центру, може отримати вичепну інформацію про те, де він хоче побувати. Отримує безкоштовно карту Львова з його історичними пам’ятками, знаменними місцями. На стінах є проспекти партнерів, які рекламують себе. Продумано все до дрібниць. Інформація  подається на кількох мовах, що дуже зручно для туристів. Якщо турист хоче організовану екскурсію з виїздом, в Центрі інформації нададуть адреси екскурсбюро, де організовуються екскурсії, і не тільки Львовом.  Для туриста надається широкий спектр послуг, які він сам може обрати собі до вподоби.

1 листопада Жовква приймала делегацію з Ніжина — старовинного міста з неабияким туристичним потенціалом та історико-культурною спадщиною. Козацькі храми, кам’янички ХІХ століття, грецька спільнота, юність письменника Гоголя та мореплавця Лисянського, багатовікова традиція вирощування огірків — все це робить Ніжин цікавим та перспективним містом.

Особливий інтерес для ніжинців викликала поїздка до Жовкви – невеличкого містечка за 20 км від Львова, з населенням ледь більше 120 тисяч.  Маленьке містечко має більше ста пам’яток архітектурної спадщини України  та одну  пам’ятку – дерев’яну церкву 17 ст. – яка охороняється ЮНЕСКО.

Любомир Кравець, директор КП “Туристичний інформаційний центр у м. Жовква”, з радістю зустрівся з делегацією Ніжина та поділився досвідом з розвитку туристичного потенціалу Жовкви — проведення екскурсій, організація інфраструктури, реалізація проєктів. Своєрідною родзинкою стало відвідування музею “Жовківська вежа”, який знаходиться у приміщенні міської ради. Члени ніжинської делегації  були вражені креативними прийомами в організації експозиції та панорамою міста.  За словами Любомира, самі мешканці міста долучилися до підготовки експозиції, зокрема приносили речі   тодішнього вжитку. Сьогодні місцеві жителі мають змогу відвідувати музеї Жовкви безкоштовно. Невеличке містечко  стало Меккою туризму. Літера «І» на приміщенні міської ради свідчить про те, що тут можна отримати всю інформацію, яка цікавить туриста. Велика кількість рекламної продукції стала можливою за підтримки грантів, програми яких готувало комунальне підприємство.

Підсумовуючи візит до Львова, Тетяна Бассак зазначила: «Львів – яскравий приклад залучення туризму до міста.  Тут відчувається співпраця міської влади і приватного бізнесу. Видно, що містяни люблять своє місто і дуже креативно підходять до залучення туристів.

 

Ми здобули величезний досвід з розвитку туризму, який намагатимемося реалізувати в Ніжині».

Приватний підприємець зі Львова Василь зазначив: «У нас на сьогодні  завдання зробити свій бізнес так, щоб турист  був переконаний, що тільки тут він може придбати унікальну продукцію».

«Львів – унікальне місто, яке залюбки ділиться  своєю красою і досвідом, – говорить художник, народний майстер Ніна Кущенко. – В нього неможливо не закохатися. Аромат кави спонукає на творчі звершення. Вже  в автобусі я бачила свої майбутні  твори із присмаком Львова, Жовкви. Наша поїздка  – повчальний тур, спрямований на розвиток туристичного потенціалу рідного Ніжина. Львів навчив нас любити місто і його прославляти».

Своїми враженнями ділиться народний майстер Світлана Старостенко: «Львів відразу закохує в себе. Аромат кави, креативні кав’ярні, майстри на вулиці. Ми знайшли з ними порозуміня, багато про що говорили. Тож є певні ідеї щось подібне створити і в Ніжині. Те, що ми робимо в Ніжині,  було нове для львів’ян, особливо наші вироби. Безперечно: Львів – місто ідей і креативу. Яскравий приклад  для інших».

Делегація здобула новий досвід в організації туристичного бізнесу в місті. Кожний учасник взяв для себе родзинки, які використає в своїй роботі. Але найголовніше – потрібно любити своє місто, як люблять його львів’яни, і тоді спільними зусиллями воно розквітне, тим паче, що потенціал є. Ніжин заслуговує стати туристичним центром Лівобережжя і отримати статус національного заповідника. Головне – прагнути до цього не тільки владі, а й всій громаді. І тоді вже до нас приїжджатимуть делегації переймати досвід.

Валерій Кичко, член делегації 

 

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “За яким досвідом делегація з Ніжина їздила до Львова?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *