В Уряді планують збільшити “мінімалку”

 

 

У Раді зареєстрували законопроект №2378 щодо зміни мінімальних гарантій праці. Документ передбачає такі нововведення:

Проект суттєво доповнює перелік показників, з урахуванням яких формується розмір мінімальної зарплати. Серед них: потреби працівників і їх сімей, індекс інфляції, середня зарплата, продуктивність праці, фактичний прожитковий мінімум і ін.

Сама ж мінімальна зарплата і мінімальний посадовий оклад повинні бути не нижче, ніж 150% встановленого прожиткового мінімуму – зараз цей показник має бути «не нижче розміру прожиткового мінімуму». Визначення розміру найнижчої тарифної ставки (посадового окладу) працівника виключає необхідність доплат до рівня мінімальної заробітної плати для працівників наступних тарифних розрядів (посад).

 

У документі також прописані більш жорсткі вимоги до формування розміру прожиткового мінімуму. Так, передбачається, що такий мінімум не може бути нижче, ніж 115% середнього фактичного розміру мінімуму в першому півріччі року, в якому цей мінімум визначається.

Розмір мінімальної заробітної плати переглядається позапланово в тому випадку, якщо фактичний рівень інфляції перевищує плановий більш, ніж на 2% два місяці поспіль.

Якщо депутати проголосують за цей законопроект, норми будуть введені в найближчому майбутньому – вже з 1 січня 2020 року.

https://biz.ligazakon.net

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *