Є прогрес і невдовзі – обмін полоненими: головне з пресконференції Зеленського, Меркель, Макрона та Путіна

 

Перший за три роки саміт у “нормандському форматі” завершився.

У Парижі завершилися переговори лідерів України Володимира Зеленського, Німеччини Ангели Меркель, Франції Еммануеля Макрона та Росії Володимира Путіна. Одним із основних підсумків зустрічі стала домовленість про продовження розпочатого діалогу.

Відкрив підсумкову пресконференцію на правах господаря президент Франції. Він зауважив, що в політичному компоненті було узгоджено позиції щодо формули Шнайнмаєра. Також Макрон заявив про прогрес на переговорах “нормандської четвірки” і висловив сподівання, що вони можуть стати базою для врегулювання ситуації на Донбасі.

Канцлерка Німеччини повідомила про те, що учасники зустрічі домовилися про новий етап переговорів на найвищому рівні через чотири місяці – тобто у квітні 2020 року.

“Нормандська четвірка” підписала підсумкове комюніке. Повний текст українською мовою
В оприлюдненому комюніке зазначено, що міністри закордонних справ та політичні радники мають протягом часу до наступного саміту забезпечити виконання домовленостей, котрі вдалося досягнути в Парижі.

Також Меркель привітала виконання домовленостей попередньої зустрічі керівників чотирьох держав – розведення військ, покращення гуманітарного становища та погодження “формули Штайнмаєра”. Одним із нових рішень стане зміна графіку Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на території Донбасу – вона працюватиме 24 години на добу сім днів на тиждень.

Президент України назвав головну, на його думку, перемогу саміту в Парижі – це домовленість про обмін полоненими, котрий має відбутися до кінця 2019 року у форматі “всіх на всіх”. Також, за словами Зеленського, вже протягом грудня на сході України має настати повне припинення вогню.

 

 

 

Разом із тим український президент визнав, що досягти згоди в питанні контролю над кордоном в ОРДЛО не вийшло. Також Зеленський назвав “замалим” коло питань, які вдалося обговорити 9 грудня в Парижі.

Найважчим, на думку Зеленського, окрім питання про кордон, було питання про вибори на окупованих територіях Донбасу. Для кращого представництва регіону президент запропонував доповнити переговорні групи в Мінську представниками жителів, яким довелося покинути свої оселі внаслідок воєнних дій та окупації.

Український лідер загалом охарактеризував переговори позитивно та висловив сподівання на продовження дискусії за чотири місяці.

Своєю чергою Путін на спільній пресконференції наголосив, що в цілому згоден зі своїми співрозмовниками. При цьому він подякував усім лідерам країн, окрім Зеленського.

Путін відмовляється повертати Україні контроль над кордоном до проведення виборів в ОРДЛО
проти повернення Україні контролю над ділянкою російсько-українського кордону до проведення виборів в ОРДЛО. При цьому до позитивних наслідків переговорів Путін зарахував розблоковане, на його думку,

Російський лідер наголосив на тому, що виступає проти повернення Україні контролю над ділянкою російсько-українського кордону до проведення виборів в ОРДЛО. При цьому до позитивних наслідків переговорів Путін зарахував розблоковане, на його думку, газове питання.

Джерело: ТСН

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *