У 2020 році будуть нові умови вступу до вишів

 

17 грудня набув чинності наказ Міністерства освіти України про нові Умови прийому до закладів вищої освіти у 2020 році.

Зокрема, було підвищено прохідний бал на бюджет на деяких спеціальностях, а також запроваджено обов’язкові іспити ЗНО з української мови для молодших спеціалістів, передає УНІАН.

Головні новації вступної кампанії-2020:

 

 

 

 • Університети уперше прийматимуть на бакалавра сертифікати ЗНО чотирьох років – з 2017 по 2020 з усіх предметів. Їх можна подавати в різних комбінаціях.
 • Зареєструватися в електронному кабінеті і завантажити документи можна з 1 липня, а подати заяви з 13 липня. Подача заяв закінчується о 18.00 22 липня для абітурієнтів, які вступають за ЗНО, і 16 липня – для осіб, які вступають за співбесідою або конкурсом.
 • Електронна подача заяв стане доступна вступникам на магістратуру і особам з пільгами.
 • Для абітурієнтів з особливими освітніми потребами розширять умови для проходження іспитів. У 2020 році заплановано конкурс спільно з ДФС і Мінкультури, який віддасть бюджетні місця абітурієнту з найкращими балами.
 • З другого  і третього предмету на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» потрібно набрати мінімум 150 балів ЗНО для вступу на бюджет. Також підвищено конкурсний бал на спеціальності «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини» зі 130 балів до 140.
 • Для низки абітурієнтів зможуть перенести вступні іспити. Йдеться про учасників АТО, осіб із захворюваннями, які перешкоджають здачі ЗНО, та інші категорії.
 • Молодші спеціалісти, які вступають на бакалавра, тепер зобов’язані подавати сертифікати ЗНО з української мови та літератури.
 • Для навчання на спеціальності «Економіка» і спеціальностями «Управління та адміністрування» та «Публічне управління та адміністрування» потрібно додатково пред’явити сертифікати ЗНО з математики (математики або історії України для навчання на контракті).
 • У 2020 році запровадять бюджетні місця для молодших бакалаврів. Для них поріг вступу на бюджет складе 125 балів.
 • Розширено до 80 пунктів список спеціальностей, куди потрібно скласти єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови на магістратуру.
 • Для вступу на магістратуру спеціальності «Право» та «Міжнародне право», крім англійської, потрібно здавати єдине фахове вступне випробування з права і загальних навчальних  юридичних  компетенцій.
 • Реєстрація на ЄВІ та ЄПВІ стартує з 6 травня і триватиме до 18.00 3 червня. Єдиний іспит пройде 1 липня, а фахове вступне випробування – 2 липня

Нагадаємо, у Міносвіти затвердили умови зарахування до вишів на 2020 рік. Студентам дозволили навчатися одночасно за кількома освітніми програмами, а також в декількох навчальних закладах, однак при цьому тільки одна спеціальність буде оплачуватися з державного або місцевого бюджетів.

Також в Україні запустили сервіс, який дозволяє підтвердити достовірність документів про вищу освіту.

Кабінет міністрів на 9,6% скоротив обсяг держзамовлення в українських вузах на 2018/2019 навчальний рік. А в 2018-му році в Україні зафіксовано найменшу кількість випускників шкіл в історії.

Автор: UA.NEWS
Фото з мережі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *