19 грудня – День святого Миколая: традиції, історія свята

 

День святого Миколая 2019 відзначається за традицією 19 грудня. Цей день є чарівним часом дарувати подарунки і загадувати бажання. В цей день не тільки діти можуть знаходити подарунки під подушкою, але і дорослі можуть загадувати бажання.

Проте існують і обмеження в цей день. Все-таки, це День Миколи Чудотворця, православне свято має ряд заборон.

Святитель Миколай, архієпископ Мир Лікійських, прославився як великий угодник Божий. Особливо він шанується як швидкий помічник у самих, здавалося б, безнадійних і нерозв’язних проблемах — і духовних, і життєвих. Особливо шанується Чудотворець моряками — на багатьох кораблях і суднах є ікони Святого Миколая.

Святий Миколай спочатку був покровителем моряків і дітей. За переказами він допомагав бідним дітям — годував їх, іноді підносив подарунки, рятував від смерті і зцілював. Тому після смерті, коли встановили свято в честь нього, в Голландії з’явилася традиція роздавати подарунки дітям.

День Святого Миколая вони відзначали 9 грудня і так як він був покровителем мореплавців, то єпископ припливав на кораблі і роздавав подарунки дітям від імені Святого. А вже пізніше він став радувати діточок не тільки 9 грудня, але і на Різдво.

Приблизно така ж традиція існувала і в Німеччині, коли в день пам’яті Святого 6 грудня служителі Кельнського собору роздавали дітям випічку і фрукти. Але от народження Санта Клауса швидше пов’язують з появою на світ твори Клемента Кларка Мура, який поеме “Прихід Святого Миколи” описав його як доброго вгодованого старого. Відтоді ця традиція поширилася по світу і найбільш прижилася в США. З тих давніх пір, в цей святковий день за традицією прийнято проводити благодійні акції, спрямовані на допомогу бідним і осиротілим дітям.

День святого Миколая 2019: традиції і прикмети

День Святого Миколая відзначають у період Різдвяного посту, тому традиційними стравами були вареники з грибами і пиво. У давнину цей день слов’яни вважали останнім у році, коли необхідно було роздати всі борги. Люди вірили, що якщо цього не зробити, то в прийдешньому році сім’я буде бідувати. В цей день було заведено миритися з тими, з ким у сварці.

 

 

 

Також вважалося, що якщо господар будинку першим не обійде свій двір, то в наступному році буде біда. Тому на день Святого Миколая чоловіки намагалися встати раніше і обійти весь двір.

Багато хто вірив, що це чарівний день, коли виконуються будь-які мрії та бажання. Тому перед сном дівчата ставили біля ліжка склянку води і говорили: “сужений-ряжений прийди до мене випити водиці”. Хто присниться, той і буде її долею.

Для того, щоб дізнатися чи вийде дівчина заміж чи ні, дівчата в давнину брали кільце щасливої заміжньої жінки і підвішували його на власному волоссі. Підвісивши це кільце над склянкою з водою, вони ретельно стежили за ним. Якщо кільце ударялось об край склянки, то цього року дівчина заміж не вийде, якщо кільце крутилося швидко, не торкаючись склянки, то скоро буде весілля, якщо ж кільце рухалося повільно, то дівчина вийде заміж два рази.

Також можна зірвати невелику гілку вишневого дерева і поставити його у вазу, якщо воно зацвіте до весни, то бути заміжжя, якщо ні, то доведеться ще почекати. Про те, яка зима буде говорила і погода в День Святого Миколая. Якщо холодно, то і весь сезон буде, а якщо тепло, то зима буде ясною і без сильних морозів. Якщо ж до свята пішов сніг, то зима буде холодною, морозною і суворою. А ось якщо перед днем Чудотворця з’явився іній, то рік буде багатим і врожайним.

Моляться Миколі Чудотворцю в різних життєвих випробуваннях, і, як свідчать люди, він скоро відгукується на молитви вірян. Миколу Чудотворця просять і про благополуччя подорожуючих. Моляться святителю Миколаю про щасливе заміжжя дочок згадуючи, як святитель таємно пожертвував дочкам бідного чоловіка грошей на посаг, щоб вони могли вийти заміж. Моляться святителю і про позбавлення від голоду.

Ще за життя Микола Чудотворець прославився як умиротворитель ворогуючих, захисник безневинно засуджених і рятівник від марної смерті.

Джерело: unian.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *