Названі 5 причин, чому здорове харчування не допомагає схуднути

 

Основні причини, чому не втрачається вага.

Втрата ваги може бути проблемою, яка не має нічого спільного з раціоном харчування. На повноту при здоровому харчуванні можуть впливати гени, ліки, вік та інші фактори, інформує Ukr.Media.

Якщо, незважаючи на всі зусилля харчування здоровою їжею, схуднути не вдається, це може бути пов’язано з п’ятьма обставинами, стверджує доктор Холлі Лофтон, директор Програми контролю ваги в Нью-Йоркському університеті Langone Health.

Ліки

Побічні ефекти деяких ліків можуть привести до збільшення ваги. Зокрема, це стосується антидепресантів і гормональних препаратів.

«Антидепресанти здатні призводити до збільшення ваги, якщо приймати їх протягом кількох місяців», — говорить доктор Лофтон.

Ще один препарат, який може бути відповідальним за те, що не вдається скинути вагу, — протизаплідні таблетки. В цих препаратах відносно низький рівень гормонів, і ймовірність набрати вагу при їх прийомі теж низька, — тим не менш, вона все ж існує.

Генетика

За словами Холлі Лофтон, генетика дійсно може змусити людей набирати вагу або мати проблеми з втратою ваги. Однак вважати їх неминучими не варто. Навіть якщо обоє батьків були схильні до повноти та ожиріння, можна уникнути подібної долі, підкреслює фахівець. Для цього, вже починаючи з дитячого віку, спосіб життя повинен бути настільки активним, наскільки це можливо.

 

 

 

Вік

За словами експерта, після 50 років багато людей стикаються з тим, що заходи, які дозволяли їм тримати себе у формі в попередні роки, — більше не працюють. На жаль, це дійсно так. Метаболізм сповільнюється приблизно на два відсотки кожні два роки, і з віком об’єктивно стає важче втрачати вагу.

Що можна зробити, щоб цього не сталося?

«Необхідно робити вправи, які нарощують м’язи, тому що ми стрімко втрачаємо м’язову масу, коли стаємо старші, і не намагаємося при цьому ставати сильнішими», — дала пораду Холлі Лофтон.

Стрес

Хронічний стрес може викликати щось на зразок пошкодження головного мозку, з-за якого людина починає відчувати постійну тягу до так званої комфортної їжі — солодкого, мучного і жирного. Навіть якщо людина намагається орієнтуватися на здоровий раціон, вона непомітно для себе може поглинати більше калорій.

Крім того, при стресі тіло починає економити енергію і уповільнює жировий метаболізм.

Недолік сну

Недосип не тільки збільшує ризик вживання більшої кількості їжі, але також викликає утворення гормонів стресу, що спонукають тіло зберігати і накопичувати жир. Фахівець зауважила, що при нестачі сну (це менше 7 годин нічного сну) організм не може правильно витягти інформацію з гормональних сигналів і тому збільшує жирову масу, попри її достатню кількість.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *