Будівництво ніжинської багатоповерхівки завершать : сюжет UA

 

Багатоповерхівку у Ніжині, яку не могли звести протягом 7,5 років, добудують до кінця наступного року. Про це 13 січня під час наради у Ніжинській міськраді сказав директор підприємства «Чернігівський ДБК» Петро Сабашук.

Житло почала будувати у 2012 році чернігівська компанія «Домобудівник». На майданчику звели 1,5 поверхи. Потім будівництво припинили через банкрутство фірми. Тепер компанія-правонаступник – «Чернігівський домобудівний комбінат», третій рік не може поновити роботи на об’єкті, бо не має достатньо грошей.

Тим часом вкладники справно платять кредити. Скільки не вистачає на добудову, та де братимуть гроші дізнавалася Анастасія Лоза.

Повідомляє suspilne.media.

Вулиця Чехова, 31 у Ніжині. Цю дев’ятиповерхівку у 2012 році почало будувати чернігівське підприємство «Домобудівник». У будівництво вклалися 7-ро людей, четверо – за кредитною програмою управління Держмолодьжитла із пільговою відсотковою ставкою. Оксана Шамрило купила квартиру за майже 170 тисяч гривень. Досі живе в гуртожитку та виплачує кредит.

Читайте також: Інвестора знайдено: будівництво багатоповерхівки в Ніжині буде продовжено

«У 2012 році надійшла пропозиція від міської влади про участь у програмі «Доступне житло». Взяла я цю участь у цій програмі, сплатила. 25% – 49 тисяч гривень по касовому чеку «Домобудівнику» і 118 тисяч гривень кредиту».

«Я можу підтвердити, що люди сплачують вчасно кредит. Ми компенсуємо 13 з 16-ти відсотків річних», – каже директор регіонального управління Держмолодьжитла Анатолій Ярошевський.

Компанія «Домобудівник» звела 1,5 поверхи та у 2015 році збанкрутіла.
«Гроші, які ми перевели – нецільове було використання цих коштів. В принципі, був привід зайнятися цим питанням у прокуратури, щоб суди були на наші стороні. І скільки позовів ми подавали, але кругом не визнавали його вини», – говорить вкладниця Ольга Мохер.
У 2016 році технічну базу збанкрутілого «Домобудівника» отримало підприємство «Чернігівський домобудівний комбінат». А разом із нею і недобудови на Масанах у Чернігові та у Ніжині.
«Уже обіцяли дуже багато разів. Це не перші обіцянки. Вони обіцяли в 2018 році у четвертому кварталі здати цей будинок».
Зі слів вкладників, востаннє компанія обіцяла поновити роботи у жовтні 2019 року. Цього не сталося, тому у міській раді Ніжина офіційно зібрали вкладників, представників влади та забудовника. Директор будівельної фірми Петро Сабашук каже, пріоритетом була добудова багатоповерхівки на Масанах у Чернігові, житло на 75 квартир здали в середині минулого року.
«На будинок у Ніжині, от у мене є офіційні документи, ми вклали 10 млн 890 тисяч гривень. За три роки – це велика сума. Ми не простоювали: ми виготовляли документацію, виготовляли продукцію, яка лежить на складі. Тобто за три роки провели багато робіт. Але в основному в місті Чернігові».
З його слів, на сьогодні комбінат виготовив 1,5 тисячі метрів кубічних залізобетонних конструкцій – їх вистачить на 8 поверхів. На завершення робіт у Ніжині не вистачає 18 мільйонів гривень. На відновлення – від 6 до 8 мільйонів. Їх має вкласти новий інвестор. Його знайшли.
«Для того, щоб ми хоч якісь гроші, бо з цього проекту ми нічого не заробляємо. Спробуємо додати ще один поверх, щоб було 10 поверхів, тобто додасться ще 6 квартир. Але це все в процесі. Інвестор зацікавився».
«Це місцевий забудовник в Чернігові «Європейський двір». Ви знаєте хто. В них нова компанія, вони вже побудували в на Масанах в Чернігові двопід’їздний будинок, і вони далі розширяються».
«Ми повинні почати у лютому-березні будівельні роботи, завершити – у середині-кінці 2021 року і віддати вкладникам житло», – говорить директор ТОВ «Чернігівський ДБК» Петро Сабашук.
Вкладниця Ольга Мохер каже: у те,що забудовник виконає обіцянку – не вірить. Якщо у лютому роботи на майданчику не відновлять, звертатимуться до президента та в Генпрокуратуру.

«Ви знаєте, вже не вірю. Я вам відверто скажу. Не вірю. Якщо побачимо, що тут іде будівництво уже тоді повіримо».

mynizhyn.com

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *