Подачу тепла у Ніжині модернізують

 

Вже неодноразово в стінах Ніжинської міськради піднімалось питання необхідності модернізації теплопостачальної мережі.

Звісно, на це потрібні великі кошти і для бюджету міста – це як завжди не під силу. Проте є інші варіанти фінансування. Саме про них говорили 15 січня на депутатській комісії з житлово-комунальних питань.

Повідомляє сайт НЕЖАТИН

«НіжинТеплоМережі» розробили інвестиційну програму на 2020 рік. Джерелом її фінансуваня є амортизаційні відрахування у сумі  2 521 480 грн.

Дана програма передбачає встановлення, заміну насосів та улаштування автоматичного погодного регулювання відпуску теплової енергії на котельні за адресою Шевченка, 105а.

Окрім того в планах підприємства є заміна теплової ізоляції надземної теплової мережі від котельні Прилуцька, 133 до житлового мікрорайону протяжністю 669 метрів.

Існуюча ізоляція експлуатується з 1980 та 2000 року. В свій час була змонтована з прошивних мінераловатних матів. Зовнішнє покриття виконане частково з  фольгоізолу, а частково з руберойду. За цей час ізоляція втратила свої властивості і потребує повної заміни.

Фактичні втрати теплової енергії за опалювальний період досягають 780 Гкал, що на 210 Гкал більше ніж норматив для такого типу ізоляції.

Відновлення ізоляції з мінераловатних матів не відповідає сучасним вимогам. Втрати складатимуть 570 Гкал за опалювальний період. Запропонована ізоляція – сегменти з пінополіуретану, зовнішнє покриття з оцинкованого металу товщиною 0,35 мм має термін експлуатації не менше 20 років та втрати тепла з мережі 300 Гкал за опалювальний період.

Зниження втрат становитиме 480 Гкал за опалювальний період, або 68 тис. м3 газу. (585 тис. грн. при середній ціні газу за 2019 рік  8,59 грн. без ПДВ).

Вартість реалізації заходу становить 978 тис. грн. Термін окупності складе 20 місяців.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *