Чума свиней прийшла на Чернігівщину: як убезпечитися

 

 

Лабораторно підтверджений випадок захворювання на африканську чуму свиней (АЧС) виявлено в мисливському господарстві «Лисяча нора» Чернігівської області серед диких кабанів.

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

«На Чернігівщині 17 січня 2020 року в мисливському господарстві ТОВ „Лисяча нора“ було зареєстровано випадок захворювання на африканську чуму свиней. З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Чернігівській районній державній адміністрації, рішеннями якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду», — йдеться в повідомленні. В осередку захворювання проводяться заходи щодо локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

 

 

 

Як власникам свиноферм убезпечитися від спалаху АЧС

На великих тваринницьких комплексах більш-менш дотримуються заходів біобезпеки. Там є елементарні засоби убезпечення і для людей: санпропускники, душові кабінки. Втім у приватних домогосподарствах дотримуватись таких технологій досить важко. Тому господарі самі мають бути зацікавлені в застосування елементарних засобів безпеки. Особливо виходячи в поле чи в ліс, де можуть бути дикі кабани. Треба пам`ятати, що вірус можна занести до обійсть на одязі.

Перед тим, як йти до свинарника, треба обов’язково перевдягатися, перевзутися. А харчі, які даються свиням з рештками харчування, повинні проходити температурну обробку – кип’ятіння. Ці два основних моменти могли б істотно знизити ризик занесення АЧС в домогосподарства.

Що робити людині, у якої захворіла або померла свиня

Про такий випадок треба повідомити місцеве управління Держпродспоживслужби. Далі справа за спеціалістами. В першу чергу вони подивляться на клінічні ознаки. За будь-якої підозри відбирається матеріал, якщо є загибла свиня чи дикий кабан, відправляється на дослідження, і якщо вірус АЧС буде виявлений, відбувається утилізація, вилучення і спалення.

Автор: Чернігівщина: події і коментарі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *