Чим ознаменувався у Ніжині кінець шахового року-2019 і початок 2020-го

Наприкінці грудня в ДЮСШШ відбулися завершальні турніри 2019 шахового року. З нагоди Свята Святого Миколая першими за шахівниці сіли учасники командного чемпіонату міста серед збірних ЗОШ: юнаки та дівчата 2010 року народження та молодші, склад команди – 3 + 1.

Система проведення колова, 15 хвилин на партію кожному учаснику. Безкомпромісна боротьба юних ( тільки 3 партії з 60 зіграних завершилися внічию!) тривала до останньої партії заключного туру: перемога Дука Ангеліни (НВК № 16 «Престиж») над Олександрою Сорокою  (ЗОШ № 2) і перемога в матчі 3 – 1 вивели збірну НВК № 16 «Престиж» (Артур Лісовець, Єгор Олейніков, Артем Ромашко, Ангеліна Дука) на перше місце з результатом 14,0 очок з 20 можливих.

Срібні медалі у юних шахістів ЗОШ № 15 ( Олексій Забіяка, Ігор Садов, Денис Башкір, Марія Ляшко) – 13,5 очок, бронзу здобула команда ЗОШ № 7 ( Костянтин Литвин, Максим Білоус, Дмитро Прокопенко, Валерія Левченко) – 12,5 очок.

Після закінчення дитячих змагань відбувся відкритий чемпіонат міста з блискавичних шахів серед дорослих та юнаків 2002 року народження та молодших. Було проведено 11 турів за швейцарською системою, 3 хвилини + 2 секунди за хід на партію кожному учаснику. У змаганнях взяли участь практично усі найсильніші ніжинські шахісти: 1 МС, 8 КМС, решта – першорозрядники.

Звання чемпіона здобув МС України Володимир Михальський – 9,5 очок з 11 можливих, «срібло» та «бронза» у Володимира Примиренка та Дениса Харченка – по 9,0 очок. Серед юнаків кращим став Олександр Кулепестін ( ЗОШ № 15) – 5,5 очок, друге місце посів Андрій Нестеренко ( ЗОШ № 9) – 4,5 очки, третє місце – Андрій Шатура – 2,5 очки (Прилуки). Переможці та призери змагань нагороджені медалями та грамотами міського відділу з питань фізичної культури та спорту.

А вже 3 січня розпочався  Новий 2020 шаховий  рік! Першими на старт вийшли юнаки та дівчата 2005 року народження та молодші, які протягом 4 ігрових днів виборювали звання чемпіонів міста. 9 турів за швейцарською системою, 50 хвилин + 30 секунд за хід на партію кожному учаснику. У юнаків беззаперечну перемогу і звання чемпіона здобув Олександр Кулепестін ( ЗОШ № 15) з результатом 9,0 очок з 9 можливих. Срібна медаль у вихованця нашої шахової школи Андрія Шатури з Прилук – 7,0 очок; бронзова медаль та виконання норми 1 розряду у наймолодшого учасника турніру 9-річного Володимира Полозова ( ЗОШ № 9) – 6,5 очок. Кращими серед дівчат стали : 1 місце – Крістіна Ткаченко (ЗОШ № 12), 4,5 очки; 2 місце – Владислава Шейко ( гімназія № 3), 4,5 очки; 3 місце – Олександра Тулюля ( ЗОШ № 7), 3,0 очки.

19 січня завершився чемпіонат Ніжина серед юнаків та дівчат 2010 року народження та молодших. Спочатку відбувся юнацький турнір ( в якому, до речі, виявили бажання зіграти   3 дівчат! ) за швейцарською системою в 9 турів, з контролем часу 50 хвилин + 30 секунд за хід на партію кожному учаснику. Впевнену перемогу з результатом 8,5 очок з 9 можливих здобув Володимир Полозов ( ЗОШ № 9). Срібло – у Костянтина Литвина ( ЗОШ № 7), 8,0 очок; бронза – у Станіслава Гусакова (ЗОШ № 9), 7,0 очок. У змаганнях серед дівчат, який відбувся за коловою системою, зі стовідсотковим результатом 6,0 очок з 6 можливих звання чемпіонки виборола Олександра Сорока ( ЗОШ № 2); 2 місце, поступившись тільки переможцю змагань, посіла Ангеліна Дука ( НВК № 16 «Престиж»). 5,0 очок; 3-5 місця з результатом 2,5 очки поділили Поліна Тарасенко ( ЗОШ № 1), Анастасія Богдан ( ЗОШ № 10) та Марія Ляшко ( ЗОШ № 15), але за додатковими показниками бронзова медаль у Поліни Тарасенко.

Крім медалей та грамот міського відділу з питань фізичної культури та спорту всі учасники всіх дитячих змагань нагороджені солодкими подарунками.