Як ніжинські студенти філософствують та які роблять висновки

 

 

В контексті тижня кафедри соціально-гуманітарних дисциплін студенти інституту, які вивчають курс філософії, змогли зануритися в складну систему екзистенційного вибору особистості переглянувши науково-фантастичний психологічний трилер Джона Хаддлеса «Філософи. Урок виживання».

За твердженням Діогена Синопського «Філософія дає готовність до всякого повороту долі». Дивлячись на сучасний світ ми спостерігаємо, що глобалізаційні виклики не оминули й Україну, а з огляду на нинішнє поширення коронавірусу – взагалі того стають страшною реальністю. В цих умовах роль професійної, свідомої, високоморальної та відповідальної особистості затребувана в рази, люди наділені такими якостями визначають рівень цивілізованості суспільства. Враховуючи актуальність зазначеної вище тематики, в контексті тижня кафедри соціально-гуманітарних дисциплін студенти інститут, які вивчають курс філософії, змогли зануритися в складну систему екзистенційного вибору особистості переглянувши науково-фантастичний психологічний трилер Джона Хаддлеса «Філософи. Урок виживання».

Сюжет фільму розповідає про мислений експеримент, який пропонує провести викладач із студентами класу. Використовуючи лише логіку, студенти мають вибрати тих осіб, які отримають місце в підземному бункері, а отже, спасуться від неминучої ядерної катастрофи. Їм необхідно вирішити – хто достойний жити, а хто померти.

 

В ході перегляду фільму студенти поринули у вир дискусійних питань сучасного суспільства: Де пролягає межа між моральним вчинком і жорстким злочином?; Чи можна перевіряти дружбу смертельно небезпечними випробуваннями? Яку професію варто здобувати, щоб бути затребуваним у майбутньому?; Роль та місце кохання в житті молодої людини?…

Ці та інші складні питання породили жвавий дискурс й неоднозначні, оригінальні відповіді та рекомендації. Майбутнє сховане перед нами за стіною часу, але однозначно в ньому знайдеться місце дружбі, коханню, самопожертві та іншим рисам людського соціуму. Всі погодилися, що життя без філософських рефлексій неможливе. До речі, а скільки цифр після коми в числі «пі» можете назвати Ви?…

 
За матеріалами nati.org.ua
Литовченко В.П.,
доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

Кадри з фільму:

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *