У Ніжині з’явиться важливе медичне обладнання, що досліджує судини

 

Розпорядженням Кабінету Міністрів України на Чернігівщині визначено дев’ять опорних лікарень: обласна лікарня, міська лікарня №2 у Чернігові, міські лікарні у Ніжині та Прилуках, районні — у Бахмачі, Бобровиці, Козельці, Новгороді-Сіверському, та Корюківці, повідомляє gorod.cn.ua. Про це під час брифінгу в облдержадміністрації поінформував начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш.

Одним з етапів формування якісного медичного простору є облаштування у цих закладах медицини сучасних приймально-діагностичних відділень. Тільки на їх ремонт з державного бюджету має бути виділено 63 мільйони гривень.
По сім — на кожне. Якщо цих коштів виявиться замало, допомогу нададуть з місцевих бюджетів.
Міністерство охорони здоров’я визначило чіткі терміни підготовки проєктно-кошторисної документації, укладання договорів та безпосередньо реконструкції приймально-діагностичних відділень і вимагає їх суворого дотримання.
Передбачається, що восени в оновлених відділеннях вже прийматимуть пацієнтів і здійснюватимуть діагностику на новому сучасному обладнанні. Заплановано, що опорні лікарні Чернігівщини отримають три ангіографи, два апарати магнітно-резонансної томографії, п’ять — комп’ютерної, а також менш вартісне цифрове рентген-обладнанняапарати для штучної вентиляції легень та інше.
За словами начальника обласного Управління охорони здоров’я, влада на місцях готова долучитися до удосконалення системи медичних послуг Чернігівщини. Адже від цього залежить якість життя населення регіону.

 

 

 

Готові і прийняти лікарів, яких так не вистачає в області. В районах та ОТГ діють програми стимулювання лікарів, за якими фахівцям виплачується матеріальна допомога (так звані «підйомні», які подекуди становлять кількадесят тисяч гривень), виділяється житло або виплачується компенсація за його винайм тощо.

Найбільше цією проблемою переймаються у Корюківському, Новгород-Сіверському, Семенівському, Менському, Куликівському районах.

У Ніжині, де ще тільки очікують встановлення ангіографічного обладнання, вже знайшли столичних фахівців, готових працювати на ньому.

Довідково: Ангіографія – це метод спеціального рентгенологічного дослідження кровоносних судин різних органів шляхом введення в них рентгенконтрастної речовини через внутрішньовенний катетер, з отриманням докладних зображень і оцінкою характеру кровотоку всього організму людини.
 
Ця інструментальна методика отримала широке застосування,адже дозволяє точно оцінити структуру судин різного калібру, виявити зони звуження, порушення кровообігу, колатеральний кровотік, точну локалізацію рівня закупорювання, виявити аномалії розвитку і придбану патологію різних органів і систем, діагностувати новоутворення, кісти, судинні мальформації.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
Чернігівської облдержадміністрації
Ценральне фото з мережі
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

лікарні, відділення, пацієнти, обладнання

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *