Вчені розповіли, що самотність посилює запалення в організмі

 

Британські фахівці провели дослідження, в ході якого спробували встановити зв’язок між самотністю і запаленнями в організмі. У ході експерименту з’ясувалося, що соціальна ізоляція підсилює проблеми зі здоров’ям. Причому найбільш уразливими до запальних процесів є чоловіки, інформує Ukr.Media.

Команда проаналізувала 30 досліджень і з’ясувала, що соціальна ізоляція підсилює запальні процеси в організмі. Відомо, що хронічне запалення може провокувати розвиток багатьох аутоімунних захворювань, раку та інших патологій.

Соціальна ізоляція була пов’язана з присутністю в крові С-реактивного білка — біомаркера, який вивільняється в кровотік протягом декількох годин після пошкодження тканини. Крім того, у людей в ізоляції також були підвищені рівні глікопротеїну фібриногену, який має властивість формувати згустки крові.

 

 

 

Взаємозв’язок між соціальною ізоляцією і запаленням в організмі частіше спостерігався у чоловіків, ніж у жінок. Це, ймовірно, пояснюється різною реакцією на стресові ситуації, вважають вчені.

Взаємозв’язок між самотністю і запаленням в організмі була менш чітким. Він проявлявся через зміни в прозапальних цитокінах IL-6, але не був послідовним у всіх дослідженнях, уточнили автори. Імовірно, самотність не робить безпосереднього впливу на запальні відповіді, однак змінює певні реакції.

«Самотність і соціальна ізоляція погіршують здоров’я і тепер ми бачимо, що вони пов’язані з різними біомаркерами запалення в організмі», — сказала співавтор дослідження Крістіна Віктор.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *