Друге квітня – яке сьогодні свято: історія, традиції, іменинники

 

 

2 квітня – 92-й день року за Григоріанським календарем, до кінця року залишається 273 дні. В XX і XXI століттях цей день відповідає 20 березня Юліанського календаря.

У цей день світ відзначає Міжнародний день дитячої книги і Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму.

Читайте також Церковні свята у квітні 2020: православний календар на місяць

В Україні святкують День кінолога, у США – День тхора, День примирення, День арахісового масла і желе, День буріто, в Індії – День явлення Рами, в Ірані – День природи, у Таїланді – День охорони пам’яток старовини, в Аргентині – День Мальвінських островів.

Пам’ятні дати 2 квітня, річниці та події У 1792 році відбулося встановлення монетних номіналів грошової системи США (10-, 5 – і 2,5-доларових золотих орлів, а також срібного долара, напівдолара, 25-, 10 – і 5-центових монет).

У 1836 році відбулося весілля Чарльза Діккенса і Кетрін Хогарт. У подружжя народилися 10 дітей, але шлюб був нещасливим – 1858 він розпався. Діккенс – англійський письменник, романіст і нарисовець. Став найпопулярнішим англомовним редактором ще за життя. Класик світової літератури, один з найбільших прозаїків XIX століття. Найвідоміші романи Діккенса: «Посмертні записки Піквікського клубу», «Олівер Твіст», «Ніколас Нікльбі», «Девід Копперфілд», «Холодний дім», «Повість про двох містах», «Наш спільний друг», «Таємниця Едвіна Друда».

У 1868 році в Англії відбулася остання публічна страта жінки-вбивці – Френсіс Кіддер.

В 1912 році лайнер «Титанік» вийшов у море для проведення ходових випробувань. Вони пройшли успішно. У 2014 році Вищий суд Австралії офіційно визнав можливість людям визначати свою стать як «невизначений». Яке сьогодні церковне свято Православна церква 2 квітня вшановує пам’ять мучениці Фотини. Вона обернула багатьох у християнську віру, за що трагічно загинула – її кинули в колодязь. У народі день назвали Фотинья Колодезниця. Вважається, що вода, взята з криниці 2 квітня, лікує від багатьох хвороб.

 

Що сьогодні не можна робити

Сьогодні планувати поїздки / pics.ru Не можна багато працювати і виконувати важкі домашні справи. Категорично заборонені сварки в родині. Ще не можна починати нові справи або планувати поїздки – це приведе до невдач.

Прикмети на 2 квітня

Здавна існують погодні прикмети на цей день: – дощ – буде хороший врожай грибів; – прилетіли шпаки – прийшла справжня весна; – багато талої води – багато трави буде в травні; – вдень жарко, а вночі холодно – погода найближчим часом буде теплою і ясною.

2 квітня іменини у Сергія, Віктора, Параскеви, Севастіана, Олександри, Клавдії і Микити.

Джерело: unian.ua

Фото з мережі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *