Заплатять навіть ті, хто не користувався: які цифри чекають на українців у нових платіжках за газ

У квітні українці отримають дві платіжки за газ. У Нафтогазі розкрили нову ціну для формування тарифу

В цьому місяці українців чекають дві платіжки за газ: одна за обсяг спожитого газу в березні, а друга за транспортування у квітні.

У першій платіжці тариф для всіх буде однаковим і складе 4,33 гривні за кубометр спожитого газу. Варто відзначити, що в березневих платіжках ця ціна була на 13,5% дорожче. Ця цифра встановлюється Нафтогазом кожен місяць та не може бути нижче вартості газу на голландському газовому хабі TTF плюс вартість його доставки в Україну. Таким чином, до оптової ціни додають ПДВ, націнку газ збуту та Укртрансгазу.

Газ, тарифи

У другій платіжці ціна буде різною для різних областей і обласних районів, так як мова йде про вартість транспортування. Так, найдешевше ця послуга обійдеться киянам (0,34 гривні за кубометр газу), а найдорожче – для частини жителів Львівської області (2,39 гривні).

Вартість транспортування нижче всього в густонаселених містах і зростає пропорційно зниженню щільності населення. Тому, найвищі цифри в платіжках жителів сіл і селищ, а також невеликих міст.

Також варто відзначити, що українці, які не споживали газ в березні або квітні, все одно заплатять по платіжкам: якщо не за спожитий газ, то за його транспортування. Це пов’язано з тим, що оплату за цю послугу зробили фіксованою.

Нагадаємо, ціна на газ різко зміниться: що сталося, названий новий тариф.

Як повідомляла Politeka, тарифи на комуналку в Україні різко зміняться через коронавірус.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *