Важливі для Ніжина рішення прийняли на сесії обларади

12 травня відбулось засіданні 23-ї сесії обласної ради сьомого скликання.

На початку засідання заслухали інформацію прокурора області Андрія Парусова про результати діяльності упродовж 2019 року та доповідь начальника Управління охорони здоров’я ОДА Петра Гармаша щодо реалізації на Чернігівщині другого етапу медичної реформи.

Також депутати проаналізували та затвердили звіти: про виконання обласного бюджету області за 2019 рік, про результати моніторингу та з оцінки результативності виконання Стратегії сталого розвитку області.

Так, у найближчі три роки діятиме Програма забезпечення житлом учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб. Мета – інтеграція внутрішньо переміщених осіб у громади, вирішення житлових питань учасників бойових дій. Загальний обсяг коштів – 2,5 мільйона гривень.

На сесії також затвердили обласну Програму реставрації пам’яток архітектури національного значення на 2020-2022 роки. Це допоможе зберегти в автентичному вигляді та не допустити руйнації ряду визначних пам’яток культурної спадшини. Це, зокрема, Тріумфальна арка у Новгороді-Сіверському, Георгіївська церква у селищі Седнів, Церква Іоанна Богослова у Ніжині, інші архітектурні перлини області. З обласного бюджету передбачено 8,25 мільйона гривень. Також планується залучити понад 20 мільйонів небюджетних коштів.

Прийняли ще одне важливе рішення – внесли зміни до Регіональної програми розвитку автомобільних доріг. Завдяки цьому можна буде виготовити проектно-кошторисну документацію та залучити додаткові кошти з державного бюджету на будівництво доріг в області.

 

 

– Спільно з обласною радою продовжуємо наводити лад у лісовому господарстві. Прийнято Програму протидії незаконним рубкам лісів і діяльності нелегальних деревообробних пунктів на 2020-2024 роки. На її реалізацію протягом чотирьох років передбачено один мільйон гривень, – каже голова ОДА.

Кошти будуть спрямовані для придбання технічних засобів для роботи держінспекторів з охорони навколишнього природного середовища. У тому числі, будуть закуплені квадрокоптери, тепловізори, прилади нічного бачення, планшети із програмним забезпеченням (для визначення системи координат, здійснення геолокації на місцевості) тощо.

Слід зазначити, що тільки за останні роки сума розрахованих збитків, завдана лісовому господарству області в результаті незаконних рубок лісових насаджень склала понад 58,6 мільйона гривень.

– Затверджено рішення про надання поворотної фінансової допомоги в сумі 4 мільйони гривень КП «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради. Це надасть можливість відновити діяльність КП «Ніжинрайагроліс» і сприятиме сталому функціонуванню лісогосподарської галузі, – зауважив Андрій Прокопенко. – Ряд не менш важливих питань депутати розглянуть уже наступного тижня – коли засідання обласної ради продовжиться після оголошеної перерви.

Джерело: NizhynNews

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *