Водіям розповіли, який штраф можна отримати за зміну кольору авто

Також передбачені громадські роботи.

Зміна кольору автомобіля – явище часте. Утім, не всі знають про те, яке покарання може за цим йти.

Дорожній адвокат розповів про те, чим загрожує зміна кольору транспортного засобу та як його уникнути.

Зазначається, що зміна кольору автомобіля вимагає обов’язкової перереєстрації автомобіля в сервісному центрі МВС (п.33 постанови КМУ від 07.09.1998 N1388). Перереєстрацію необхідно здійснити протягом 10 діб після перефарбування.

Під час огляду автомобіля працівники сервісного центру МВС визначають колір візуально та надають висновок, у якому вказується фактичний колір автомобіля. У графі “колір” вписують лише 11 основних кольорів без зазначення відтінків: чорний, синій, зелений, бежевий, червоний, фіолетовий, оранжевий, жовтий, білий, коричневий, сірий.

Якщо змінено відтінок без зміни основного кольору, то перереєстровувати автомобіль не потрібно. Якщо на автомобіль нанесено два і більше кольорів, то основним кольором вказується колір його нижньої частини.

Покриття кузова легкового автомобіля (кабіни вантажного автомобіля) ламінаційною або антигравійною прозорою плівкою перереєстрації не вимагає.

Якщо під час зупинки інспектор виявить відмінність фактичного кольору від вказаного у техпаспорті, це порушення розцінюється як не перереєстрований автомобіль. Передбачено штраф 170 грн (ч.6 ст.121 КУпАП) і можливе затримання автомобіля, тобто штрафмайданчик (ст.265-2 КУпАП).

За повторне протягом року вчинення цього порушення передбачає штраф в розмірі 255 грн або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого (ч. 7 ст.121 КУпАП). У разі повторного порушення рішення ухвалює вже суд, однак автомобіль затримується у будь-якому випадку до вирішення справи у суді.

Тому, процедура внесення змін у реєстраційний документ щодо кольору автомобіля не є складною. Якщо Ви перефарбували автомобіль, то обов’язково зареєструйте ці зміни кольору. Це набагато дешевше, ніж можливі наслідки за невиконання цих вимог.

Джерело: tsn.ua

 

Фото з мережі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *