За борги з комуналки каратимуть штрафами: в ВР внесли законопроект

До Верховної Ради України внесли законопроект, в разі ухвалення якого українців будуть штрафувати за борги за комуналку в розмірі до 50% суми боргу. Покарання буде залежати від того, як довго накопичується заборгованість. Про це йдеться в законопроєкті №3613 під авторством ряду нардепів від “Слуги народу”.

З 20 травня українці повинні віддавати тільки невелику пеню за борги (на час карантину її скасували). Її розмір становить всього 0,01% за кожен день прострочення платежу (рахується після 20-го числа).

За рік пеня може скласти лише близько 3,6%. Така сума, впевнений Ковш, не злякає жодного з боржників. У новому законопроєкті “Слуга народу” пропонує ввести додаткове поняття “штрафів за несплату житлово-комунальних послуг”.

 

  • якщо сукупний борг досяг річної вартості комуналки – штраф в 20%;
  • сукупний борг в розмірі дворічних платежів – штраф в 30%;
  • сукупний борг в розмірі трирічних платежів – штраф в 50%.

Паралельно з тим буде діяти і пеня. Наприклад, якщо ви три роки не платите за комуналку і за цей час отримали “мінус” 36 тис. грн, розмір пені складе всього 10,8%. Водночас за новими правилами крім 10,8% пені доведеться заплатити і 50% штрафу.

“Фактично значно посилюється покарання за несплату житлово-комунальних послуг, крім того, змінюється і інструмент для стягнення такого боргу. Ці пропозиції повністю повторюють закладені в меморандум умови і, на мою думку, цілком виправдані”, – розповідає Ковш.

Борги вже досягли рекордних позначок. Так, українці заборгували за комуналку 63,1 млрд грн. За поставку і розподіл газу винні 25,6 млрд, борг за електроенергію сягнув 5,9 млрд, за центральне опалення та гарячу воду – 20,5 млрд, за воду – 5,3 млрд, а за утримання будинків та прибудинкової території – 4, 9 млрд грн.

Нагадаємо, борги населення за комунальні послуги, що сформувались на 1 січня 2020 року, можуть списати. Про це йдеться у законопроекті, поданому у Верховну Раду.

Джерело: Народна Правда

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *