У Раді показали новий бюлетень для виборів в Україні

 

Рада підтримала правки для внесення до Виборчого кодексу, де було затверджено нову форму виборчого бюлетеня на місцевих виборах.

Про це в Facebook повідомив нардеп від “Слуги народу” Дмитро Гурін. Також він показав, як виглядає новий бюлетень.

“На місцевих виборах восени буде працювати нова система виборів за відкритими списками. До неї по кожному округу від партії балотується кілька кандидатів, і ви можете вибрати конкретного кандидата від партії (права частина бюлетеня). Обрана комітетом форма бюлетеня допоможе виборцеві легко зорієнтуватися в новій системі й вибрати кандидата, якому він довіряє, і мінімізує можливі помилки”, – пояснив політик.

Гурин відзначив, що новий бюлетень дозволить виборцю вибирати не тільки партію, але кандидата, який проявив себе як найбільш активний політик.

Також у Виборчому кодексі зменшать бар’єр для участі кандидатів у рейтингуванні – з 25% до 5%.

У Раді показали новий бюлетень для виборів в Україні

“Наприклад, партія на виборах до Київради поставила на перше місце по округу (права частина бюлетеня) кандидата Миколу, який вирішив нічого під час передвиборчої не робити, і за нього особисто проголосували 50 виборців. А ось кандидатку Олену поставили на 5 місце, але вона провела суперуспішну кампанію й зібрала за себе 1000 голосів – але це тільки 20% від ціни мандата, до 25% вона не дотягнула (1250 голосів). За бар’єра 25% Олена не бере участі в рейтингуванні (бо набрала 20%) – і до ради входить Микола, який нічого не робив і зібрав 50 голосів, однак кум його поставив на перше місце в окружному списку. За бар’єра 5% депутатом стане Олена, яка провела ефективну виборчу кампанію і зібрала тисячі голосів!” – пояснив Гурін.

Нардеп підкреслив, що бар’єр 25% подолати технічно неможливо, адже це махінації і закриті списки, а 5% – відкриті списки.

“Відкриті списки призведуть до реальної гострої конкуренції між кандидатами, замість того щоб партії просто продали місця у списках, а кандидати розслабили булки”, – підсумував Гурін.

Джерело: Народна Правда

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *