45,6% мали диплом: портрет безробітного Чернігівщини

 

Пандемія коронавірусу й введені через неї карантинні обмеження позбавили роботи багатьох українців. Як наразі виглядає середньостатистичний безробітний Чернігівщини? Фахівці обласної служби зайнятості склали його портрет.

«Станом на 1 липня 2020 року на обліку в службі зайнятості області перебувало 18,2 тис. зареєстрованих безробітних, що на 61,3% більше, ніж на відповідну дату торік, – сказала директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка. – Зареєстрованим безробітним вважається незайнята особа працездатного віку, яка звернулася до служби зайнятості за допомогою в працевлаштуванні й зареєстрована там, як безробітна, та готова й здатна приступити до роботи».

Серед зареєстрованих безробітних 55,3% становили жінки, 44,7% – чоловіки. З них 67,8% – містяни, 32,2% – жителі сіл. Більшість безробітних, а саме: 43,8% – віком понад 45 років, 28,9% – у віці від 35 до 45 років, 27,3% – до 35 років. Диплом вишу мали 45,6% зареєстрованих безробітних, 29% – закінчили професійно-технічний навчальний заклад, 25,4% – загальноосвітню школу.

До звільнення 15,8% безробітних працювали у торгівлі; 14,6% – у державному управлінні й обороні, 13,4% – у переробній промисловості, 12,5% – у сільському, лісовому та рибному господарстві, 6,5 % – в охороні здоров’я, 5,1% – на транспорті, складському господарстві та кур’єрській діяльності.

Отже, узагальнюючи ці дані, можна окреслити портрет середньостатистичного безробітного Чернігівщини. Це – жителька міста віком понад 45 років з вищою освітою, котра останнім часом працювала у сфері торгівлі.

Протягом I півріччя обласній службі зайнятості вдалося працевлаштувати 4,8 тис. безробітних, що на 11% менше ніж за відповідний період минулого року, проте на це є об’єктивні причини. Після скасування жорстких карантинних обмежень відновлюється робота підприємств та організацій. Наразі спостерігається зростання потреби роботодавців у працівниках та зменшення реєстрації безробітних. Уже в червні службі зайнятості вдалося працевлаштувати майже 760 безробітних, а це на 18,4% більше, ніж у травні.

Нагадаємо, державна служба зайнятості гарантує шукачам роботи легальне працевлаштування та пропонує скористатися найбільшою базою легальної роботи в Україні. Ознайомитися з актуальними вакансіями можна на сайті за посиланням: www.chg.dcz.gov.ua.

Чернігівська обласна служба зайнятості

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *