Третина домогосподарств Чернігівщини складається з двох осіб

 

 

 

 

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств у Чернігівській області на початок 2020р. проживає 424 тис. домогосподарств, що складає майже 3% від усіх домогосподарств України. Більшість із них (61%) проживають у міській місцевості.

Середній розмір домогосподарства області становить 2,29 особи   (України – 2,58 особи). Серед регіонів цей показник коливається від 3,49 особи на Закарпатті до 2,27 особи на Кіровоградщині.

Третина домогосподарств Чернігівщини складається з двох осіб (в Україні – 35%).

Значною є частка домогосподарств, які складаються з однієї особи – 27%, цей показник один із найвищих серед регіонів країни (в Україні – 19%).  Із трьох осіб складається більше чверті родин, із чотирьох і більше осіб – майже кожне восьме домогосподарство області. Найбільша частка великих родин (із чотирьох осіб і більше) на Закарпатті (43%), там же найменше домогосподарств, які складаються з однієї особи (8%).

 

Частка домогосподарств області з дітьми до 18 років складає 34%, з яких  24,8 тис. або 17% не мають одного чи обох батьків. Переважна більшість таких домогосподарств (92%) виховують одну дитину. Серед регіонів найбільша частка неповних родин у Дніпропетровській та Запорізькій областях (по 28% у кожній), а найменша – у Закарпатській та Сумській (4% та 8% відповідно). Довідково: Серед країн ЄС найбільший середній розмір домогосподарств (за даними 2018р.) був у Словакії  та Польщі – 2,9 та 2,8 осіб, а найменший –   2 особи –  у Данії, Німеччині, Фінляндії та Швеції.

Джерело: cheline.com.ua

Фото з мережі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *