Слово священика: Про віру в гірчичне зерно

 

 

У десяту неділю після П’ятидесятниці 16 серпня в храмі на літургії ми чуємо слова з Євангелії від Матфея про те, як Ісус Христос зцілює біснуватого хлопця (17 глава, 14-23 вірші). Автор Євангелії зазначає, що цей одержимий хлопець прийшов не сам, а його привів батько, і, ставши перед Христом на коліна, благав, щоб Він зцілив недужого. Цей нещасний одержимий біснувався на новий місяць, кидався у вогонь і у воду,  через що і страждав. Батько також приводив сина до учнів Ісуса, але ті не змогли допомогти. Після того, як Христос звершив чудо зцілення і біс вийшов, Його учні підійшли і питали, чому вони самі не могли вигнати біса? Ісус же сказав їм: через невір’я ваше. Бо якщо ви матимете віру як зерно гірчичне і скажете горі цій: перейди звідси туди, і вона перейде; і не буде нічого неможливого для вас.

 

Отже, тільки вірою ми можемо робити неможливе. Невипадково Христос приводить приклад гори, яку можна переставляти вірою в гірчичне зерно. Це не пряма вказівка рухати фізичні об’єкти. Якщо біснування це вплив негативної духовної сутності на людину, то гора у цьому випадку це те, що також впливає на людську душу. Є багато чого в людині, що вона самотужки змінити не може. Навіть ті самі почуття для людини непідвладні. Людині підвладні вчинки, але не почуття. Вони ніби самі приходять і самі полишають душу людини. А там, де неможливо людині, можливо Богові, потрібно мати тільки віру. Такою непорушною горою можуть бути в людині пристрасті, неприродні чи надмірні бажання, почуття ненависті. Почуття ненависті до ближнього у нас буває дуже часто, і ми навіть через певний час вже втомлюємося від цього, хочемо, щоб воно пройшло, але це не відбувається. Це через слабку віру, бо якщо будемо мати віру, то зрушимо будь-яку гору і зруйнуємо будь-яку стіну.

А для того, щоб звільнитися від диявольського впливу, треба молитися і постувати, бо цей рід виганяється тільки постом і молитвою. Сьогодні є різні види одержимості, і в більшості випадків це стан не видимий для оточуючих. Бо одержимою людиною керує сатана, і він сам вибирає поведінку для людини. Якщо це проявляється явно, то біс цього хоче, якщо ні, то від цього людина не перестає бути одержимою. З впевненістю можна сказати, що людина, яка живе у гріху і гріхом,  знаходиться під впливом такої негативної духовної сутності. Коли людина не любить нікого крім себе, коли ненавидить ближніх, прагне досягнення власних меркантильних цілей, то така людина теж одержима. І в цьому винна тільки вона сама. Для того, щоб зцілитися, треба по-особливому поєднувати піст з молитвою. Тільки в такому поєднанні ми віддаєм  керування своїм життям в руки Бога, а Йому можливо все, треба тільки мати віру в гірчичне зерно.

 

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “Слово священика: Про віру в гірчичне зерно

  1. В то время: Иисус сказал народу: Царствие Божие подобно тому, как если человек бросит семя в землю; и спит, и встаёт ночью и днём; и, как семя всходит и растёт, не знает он. Ибо земля сама собою производит сперва зелень, потом колос, потом полное зерно в колосе. Когда же созреет плод, немедленно посылает серп, потому что настала жатва. И сказал: чему уподобим Царствие Божие? или какою притчею изобразим его? Оно — как зерно горчичное, которое, когда сеется в землю, есть меньше всех семян на земле; а когда посеяно, всходит, и становится больше всех злаков, и пускает большие ветви, так что под тенью его могут укрываться птицы небесные. И таковыми многими притчами проповедовал им слово, сколько они могли слышать. Без притчи же не говорил им; а ученикам наедине изъяснял всё.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *