Як проходитимуть вибори на Чернігівщині: подробиці

21 громада Чернігівщини обиратиме депутатів рад за пропорційною системою, решта 36 – за мажоритарною. Це залежить від кількості виборців у регіонах. Таку інформацію оприлюднила ЦВК. Вибори міських, сільських та селищних голів проходитимуть за звичною мажоритарною системою.

Найбільше виборців у Чернігові – 213 690 людей. Найменше – у Плисківській громаді – 2329 чоловік. В залежності від кількості виборців, депутатів рад жителі населених пунктів обиратимуть за різними системами.

Як голосуватимуть громади з кількістю виборців від 10 тисяч?

Пропорційна система виборів діятиме в містах та громадах, в яких кількість виборців перевищує 10 тисяч. На Чернігівщині, 21 громада з 57 голосуватиме саме таким чином, обираючи депутатів міських та селищних рад. Це – громади, утворені навколо райцентрів: Корюківка, Мена, Сновськ, Сосниця, Борзна, Ніжин, Носівка, Бахмач, Бобровиця, Новгород-Сіверський, Семенівка, Короп, Ічня, Прилуки, Варва, Городня, Чернігів, Козелець, Куликівка, Ріпки, а також Сухополов’янська громада Прилуцького району.

«Ця система стосується тільки вибору депутатів, тому що селищні й міські голови можуть бути як партійними, так і позапартійними – самовисуванцями. Але, якщо кандидат – самовисуванець, він не може балотуватись як кандидат. Якщо він висунутий партією як міський голова, то він може бути і в списку депутатів в цю міську раду», – каже політичний оглядач Юрій Паперний.

Виборці будуть голосувати за партію та за кандидата, якого висунула партія, за умовно відкритими списками.

«Умовно відкриті списки – це списки, які складаються, згідно з рішеннями на партійних конференціях, з кандидатів. Щоб набрати більшу кількість голосів, перевищити виборчу квоту, ці кандидати можуть мати можливість піднятися вище по списку», – говорить Юрій Паперний.

Разом з тим, за конкретних депутатів голосувати необов’язково – можна просто за партію.

 «Якщо ви знаєте «свого» кандидата і його номер – просто вписуєте біля позначки «за партію» цифру – номер свого кандидата. Якщо цей кандидат набере багато голосів – він підніметься вище по списку».

Бюлетень передбачає від п’яти до 12-ти таких позначок.Як голосуватимуть у громадах з кількістю виборців до 10 тисяч?

У населених пунктах, де виборців менше 10-ти тисяч, вибори проходитимуть за мажоритарною системою відносної більшості – тобто для перемоги достатньо набрати більше голосів, ніж інші кандидати. Так само обиратимуть міських, сільських та селищних голів. Таких громад на Чернігівщині 36.

Вибори міського голови

На Чернігівщині тільки під час виборів міського голови обласного центру може бути другий тур – якщо в першому турі ніхто з кандидатів не набере більше 50% голосів. Це пов’язано з тим, що в населених пунктах з населенням більше 90 тисяч виборців діятиме система абсолютної більшості – тобто переможець має набрати більше половини від усіх голосів.

25 серпня знову вноситимуть зміни до Виборчого кодексу. Тож слідкуйте за нашими новинами.

UA: Чернігів

Фото з мережі
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *