Зітхнули з полегшенням: кандидатам дозволили не надавати довідки про несудимість

 

 

Попередні вимоги могли перешкодити кандидатам бути зареєстрованими для участі в місцевих виборах, сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

Верховна Рада скасувала обов’язкове надання довідки про несудимість для кандидатів на місцевих виборах. За відповідний законопроект проголосували 325 нардепів у вівторок, 15 вересня.
Як сказано в пояснювальній записці, таку довідку надають протягом 30 календарних днів з дня надходження запиту.
“Зазначений строк може суттєво завадити кандидатам у депутати на місцевих виборах бути зареєстрованими для участі в місцевих виборах, що, своєю чергою, є обмеженням реалізації пасивного виборчого права”, – додали в записці.
У той же час, довідка про наявність чи відсутність судимості потрібна не від усіх кандидатів на місцевих виборах. Згідно з чинним законодавством, зазначену довідку не потрібно надавати:
  • кандидатам у депутати сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців у 10 тисяч осіб);
  • кандидатам на посаду сільського, селищного, міського голови.
Тому цей закон виключає норму Виборчого кодексу України, яка вимагає надання довідки про наявність або відсутність судимості для деяких кандидатів на місцевих виборах. Кандидат повинен буде вказати свою несудимість в автобіографії, без надання довідки.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “Зітхнули з полегшенням: кандидатам дозволили не надавати довідки про несудимість

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *