100 днів роботи міського голови Олександра Кодоли: вже є про що звітувати

 

Сьогодні, 1 березня, у стінах Ніжинради міський голова Олександр Кодола, разом зі своєю командою звітували про основні здобутки та напрацювання, які вже вдалося втілити в життя, а також розповіли про те, що планується зробити.

«За 100 днів роботи нашої команди вже є про що звітувати і зробити і для себе певну оцінку ситуації, в якій перебуває місто Ніжин – зазначив міський голова Олександр Кодола – за цей короткий проміжок часу нам вдалося зробити основне: вибрати ключові орієнтири для створення міцного плацдарму розвитку міста і об’єднати команду, як депутатського корпусу так і виконавчих органів влади».

Отже, детальніше.

Один з основних напрямків роботи є залучення інвестицій.

Важливим кроком на шляху до виконання цього завдання стали успішні перемовини із керівництвом компанії «Епіцентр К». В кінці минулого року вдалося домовитися про відкриття в Ніжині нового торговельного центру «Епіцентр». Він буде оптимального формату до 6 тис м кв., та дасть змогу створити більше 70 нових робочих місць.

Наразі, компанія перебуває в процесі затвердження локації для відкриття торговельного центру. До кінця цього року планується відкриття Епіцентру.

Окрім широкого асортименту не продуктових товарів, в ньому планується обладнати продовольчий магазин “FoodMarket” та аптеку “100+”. Працюватимуть сучасні центри видачі онлайн-замовлень з автоматизацією процесів, адресною системою зберігання, комфортною зоною очікування, онлайн-вітринами та дитячим куточком.

Також нині ведуться перемовини та є конкретні напрацювання з двома брендованими заправками ОККО і КLO. Відкриття даних заправок на території міста гарантуватиме наповнення міського бюджету за рахунок акцизного збору, створення нових робочих місць, зручні умови для водіїв.

Налагоджена міжнародна співпраця. Цього місяця заручились підтримкою Посла Латвій та Посла Швеції щодо надходження зарубіжних інвестицій та налагодження економічних і торгових зв’язків. Є домовленість з Латвійською Республікою про проведення цьогоріч обласного бізнес-форуму в Ніжині та збільшення постачання української продукції, зокрема виробленої на ніжинських підприємствах, на їхній ринок.

Ніжинський елеватор ТОВ «Баришівська зернова компанія GrainAlliance» отримала 10 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції  і розвитку спільно з Тайванським Міжнародним фондом для будівництва другої черги елеваторів. Дані інвестиційні кошти дають змогу працювати економіці, налагоджувати новий рівень співпраці між Україною та країнами ЄС та дозволяють створити кілька десятків додаткових робочих місць, а також отримати додаткові надходження від сплати за землю.

Налагоджено партнерські зв’язки з офісом Ради Європи та ведуться перемовини щодо спільних проектів із залученням коштів іноземних фондів.

Вивчається діяльність підприємств, які функціонують на території Ніжина і розпочали діалог з їх власниками щодо реєстрації даних підприємств в нашому місті, офіційного працевлаштування всіх працівників та вчасної сплати необхідних податків і зборів.

29 січня Ніжинська ОТГ стала партнером однієї з найбільших грантових програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Ніжинська громада отримає грантові інвестиції на реалізацію соціально-важливих проектів. Упродовж двох років громада отримає 4 малі гранти по 10 тисяч доларів, 2 великі –  по 50 тисяч доларів та консультаційну підтримку фахівців проекту з ландшафтного дизайну, ІТ та стратегічного планування.

Стартувала робота з реалізації проекту авіаційно-логістичного комплексу на базі аеродрому «Ніжин». Авіаційний комплекс у Ніжині може стати точкою зростання економіки міста та буде єдиним в Україні. Слід зазначити, що найбільшими платниками податку на доходи від фізичних осіб є спеціальний загін оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. 

(Раніше ми писали: Бюджет Ніжина 2020: хто став найбільшим платником податку та скільки коштів надійшло)

Вдалось змінити межі  міста. Ніжин, відповідно до  ухвалення Верховної Ради України, розширився на 725 га.

Вперше за 18 років в Ніжині з’явилась можливість покращити та кардинально змінити теплопостачання в місті. Договір з ТОВ «НіжинТеплоМережі» на постачання тепла продовжили, аби спокійно завершити опалювальний період. Але до нього внесено пункт про можливість дострокового розірвання договору.

Наразі налагоджується співпраця з кількома теплопостачальними компаніями: вивчається та опрацьовується пропозиція «КліарЕнерджі». Котельні цієї компанії працюють на альтернативному паливі. Ще одна компанія в своїй роботі використовує теплові насоси. Для постачання тепла ніжинцям будуть  вибирати найбільш оптимальний варіант.

На черговому сесійному засіданні прийняли рішення про заборону алкоголю у вечірній час (Раніше ми писали:  У Ніжині заборонили продаж алкоголю після 22.00.)

Придбання нової техніки

У період з листопада й по лютий для КП ВУКГ придбали трактор КИЙ (684000 грн) та сміттєвоз АТ 4021 (1446000 грн), для Водоканалу (КП НВУКГ) придбали екскаватор JCB-4CX (2 млн 746 тис 800 грн) та надано фінансову підтримку підприємству.

Безпека

Були виділені кошти на будівництво системи передачі даних і відеоспостереження на вулицях міста. На вирішення цього питання з міського бюджету виділили 837 тис 726 грн. Буде встановлено 21 відеокамеру. (5 камер з розпізнаванням обличь, 15 – оглядових, 1 –з розпізнаванням номерних знаків).

В найближчі три місяці Ніжинський залізничний вокзал буде обладнаний камерами відеоспостереження.

Виконано роботи для вуличного освітлення по вулиці Набережній та Гребінки. На монтування ліній вуличного освітлення з енергозберігаючими ліхтарями виділено з міського бюджету 146322,16 грн.

Цього року планується виконання наступних проектів:

 • Будівництво фонтану на площі Франка. Його плануємо завершити в найкоротші терміни та відкрити 6 травня на День міста
 • Реконструкція вулиці Гоголя та капітальний ремонт огорожі скверу ім. Гоголя
 • Реконструкція вулиці Шевченка з площею Франка
 • Реконструкція скверу Б. Хмельницького
 • Ремонт дорожньої інфраструктури міста
 • Розпочати систематично вирішувати проблему з безпритульними тваринами. Днями почали діалог із зоозахисниками та намітили перші кроки щодо вирішення даного питання. Управлінню комунального майна та земельних відносин надано доручення підібрати варіанти приміщень для тимчасового перебування (перетримки) безпритульних тварин. УЖКГ та Б та КП ВУКГ мають провести всі розрахунки та підготувати зміни до Програми утримання та поводження з тваринами.

Оновлення парку Шевченка

На сесії міської ради  прийняли перше рішення щодо початку оновлення парка Шевченка «Про затвердження «Положення про відкритий конкурс на визначення найкращої передпроектної візуалізації парку ім. Т. Шевченка, м. Ніжин, Чернігівська обл.».

Медична галузь міста також отримала значне фінансування та почала змінюватись.

Триває «Велике Будівництво» щодо створення приймально-поліклінічного відділення. На його реалізацію було залучено 13 млн 733 тис грн з державного бюджету та 4 млн 422 тис 935 грн – з місцевого. Для даного відділення буде придбано комп’ютерний томограф, ангіограф, ендоскоп, УЗД-аппарат, кардіомонітори, дифібрилятор, аппарат ШВЛ, лабораторне обладання та МРТ на суму 40 млн грн.

 • Міській лікарні передбачено фінансування на суму майже 7 млн для придбання сучасного медичного обладнання, придбано меблі, засоби захисту, постільну білизну та новий посуд для всіх відділень.
 • Покращено харчування хворих. Страви для пацієнтів тепер готує наше КП «Школяр».
 • Розпочав свою роботу денний стаціонар на базі поліклініки. Він розрахований на 5 ліжок.
 • Вдалось підвищити рівень заробітної плати для медиків первинної ланки та придбати медичне й комп’ютерне обладнання.
 • Для стоматполіклініки придбали дві сучасні стоматологічні установки
 • Ми отримали в комунальну власність приміщення колишнього тубдиспансеру.
 • Відшкодовуємо вартість лікарських засобів окремим групам населення за певні категорії захворювання та фінансуємо лікувальне харчування для дітей з рідкісним генетичним захворюванням.

Планується вивчення можливих варіантів та джерел фінансування для побудови сучасного та функціонального багатоповерхового приміщення міської лікарні, де б розмістились усі відділення.

Освіта, спорт

У лютому на сесії Ніжинської міської ради найпершими в Україні затвердили програму розвитку та функціонування української мови в закладах освіти у 2021 році «Сильна мова – успішна держава».

Організоване безкоштовне триразове харчування для 355 дітей та гарячі сніданки для 686 дітей. Майже на 1 млн грн ми придбали меблів для шкіл та замінили котельне обладнання.

Здійснили освітлення міні-футбольного поля, придбали спортивну форму для вихованців спортивних шкіл, встановили примусову вентиляцію та придбали необхідні меблі та спортивний інвентар.

Вже цього року планується скейт-парк в парку Шевченка та реконструювати трибуни та огорожу на стадіоні «Спартак». А також побудувати в парку Шевченка мультифункціональний спортивний майданчик зі штучним покриттям. Вартість даного об’єкту 1,5 млн грн.

Соціальна сфера

Найближчим часом планується перенесення РАЦС та залу урочистих подій у приміщення управління соцзахисту на вулицю Гоголя. На ремонт приміщення ми виділили додаткових асигнувань у сумі 298 тис.

Наприкінці минулого року спільно з Фондом малих проектів Міністерства закордонних справ Польщі реалізовано проект «Відкритий простір для людей літнього віку «Кольорове життя».

Нині вивчається потреба щодо розвитку соціальних послуг денного догляду для осіб з інвалідністю 18+, стаціонарного догляду, послуг перекладу жестовою мовою та  запровадження послуги «Соціальне таксі».

На сьогодні успішно впроваджується надання нового виду державної соціальної допомоги – допомоги на догляд особам, які досягли 80-річного віку. Таких громадян у нас 150.

Для надання якісних адміністративно-дозвільних послуг змінився графік роботи ЦНАПу та перенесення його в нове приміщення. До того ж, кількість послуг Центру також зросте. ЦНАП вже підключено до державного порталу «Дія» для надання послуг за програмами «Є-Малятко» та «Соціальна громада».

Продовжена робота щодо створення у Ніжині державного історико-архітектурного заповідника. Надіслано звернення депутатів Ніжинської міської ради до Верховної Ради України та Уряду. Розроблено інноваційно-інтерактивний культурно-туристичний маршрут «Втрачена історія Ніжина», профінансоване видання 2-х книг, розпочався процес трансформації бібліотек.

Також на зустрічі з міським головою прозвучали і запитання від журналістів

Сайт «mynizhyn.com» : За 100 днів вашої роботи, що найбільше Вас неприємно вразило (відштовхнуло) , а що навпаки залишило свій позитивний відбиток?

Олександр Кодола: Нічого особливо нового я не побачив, оскільки плідно вже працював у Ніжині будучи народним депутатом. Звичайно, зараз є більше розуміння саме господарства Ніжина і роботи дуже багато. Інфраструктура міста знаходиться в незадовільному стані і це мене неприємно вразило. У кожній сфері треба зараз системно попрацювати.
Головне- правильно розставляти пріоритети, для того, щоб був конкретний результат.
А приємно вразила мене підтримка ніжинців. Я завжди відкритий до спілкування, як на території міста, так і в соцмережах. Приміром, сотні ніжинців підтримали мою ініціативу та об’єдналися для того, щоб почистити вулиці від снігу. Я переконаний, що ніжинці завжди об’єднувалися.

Сайт «Нежатин»: Ви говорили про те, що зробите аудит комунальних підприємств міста і загалом роботи Ніжинської міської ради. Скажіть, будь-ласка, на даний час що вже зроблено в цьому напрямку і що планується ?

Олександр Кодола: Офіційно ми звернулися до державної аудиторської служби. Я очікую і хотів би, щоб цей аудит розпочали у березні цього року, але це залежить від того, як буде організована робота аудиторської компанії, адже у них є  свій календарний графік. Як тільки вони зможуть приступити до роботи, ми повідомимо про це нашу громаду. Це досить важливо, адже аудит дасть нам повну інформацію про те, в якому стані знаходиться той чи інший напрямок життєдіяльності нашого міста.

Міський голова Олександр Кодола поядкував апарату виконавчого комітету Ніжинської міської ради, всім управлінням та відділам, комунальним підприємствам і депутатському корпусу. «Працювати на результат: так налаштована наша команда – підкреслив він – після 100 днів роботи я вірю в Ніжин і вірю ніжинцям. Ми зробимо Ніжин містом нашого майбутнього».

Фото з мережі, Нежатин, Ніжинрада

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *