Вчені вперше виявили речовину, яка ефективно вбиває рак

Дослідники давно шукають способи пошкодити геноми та вбити таким чином клітини раку.

Все більше людей страждає від онкології. Чимало дослідників всього світу намагаються знайти «ідеального вбивцю» ракової клітини та вдосконалити процес лікування хвороби.

Виявилося, що куркузон D ефективно пригнічує активність онкопротеїну BRAT1, який відновлює ДНК ракових клітин. Вчені Університету Пердью в США вперше синтезували природне з’єднання — куркузон D — для придушення активності пухлинного білка, який робить багато ракових захворювань важковиліковними.

Про результати наукового дослідження, опубліковані в Journal of the American Chemical Society, коротко розповідається у пресрелізі на Phys.org.
Хімічні сполуки, що входять до куркузона, отримують із чагарнику ятрофа куркас (Jatropha curcas). Вченим відомі протиракові властивості куркузонів A, B, C і D, які в новій роботі протестували на клітинах раку грудей.
Виявилося, що куркузон D ефективно пригнічує активність онкопротеїну BRAT1, який відновлює ДНК ракових клітин, збільшуючи виживаність злоякісних тканин.
Дослідники давно шукають способи пошкодити геноми та вбити таким чином клітини раку так, щоб зупинити зростання пухлини та запобігти утворенню метастазів. Є препарати, які здатні пригнічувати міграцію пухлинних клітин в інші тканини й органи, проте досі не було відомо з’єднань, що пригнічують BRAT1.
Крім того, показано, що комбінована терапія препаратами, які пошкоджують ДНК, у поєднанні з куркузоном D ще більш ефективна, ніж кожне з’єднання окремо.
Проблемою було те, що для отримання навіть невеликої кількості куркузона потрібно багато чагарнику, і важко відокремити сполуки від інших хімічних речовин у коренях. Щоб виділити приблизно чверть чайної ложки, потрібно дістати близько 50 кілограмів сухих коренів.
Однак дослідники знайшли простий і недорогий спосіб отримання куркузона за 9–12 ступенів хімічного синтезу в кількостях, необхідних для фармацевтичного використання.

 

До слова, лікарі назвали ознаки, які вкажуть на необхідність очистити печінку.

Джерело: greenpost.ua

Фото з мережі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *