100 попереджень за неправильне паркування на день: у Чернігові запрацювали інспектори

 

 

Більше 100 попереджень за неправильне паркування на день. З 1 липня у Чернігові працюють комунальні інспектори з паркування. Найближчі два тижні водіїв не штрафуватимуть, а попереджатимуть. Про це Суспільному розповів начальник відділу контролю за паркуванням управління ЖКГ Денис Король. Як працюють інспектори, та які поради дають юристи – далі у статті.

За словами Дениса Короля, поки проводять інформаційну роботу для того, щоб люди звикли до інспекторів з паркування. За кілька тижнів водіїв почнуть штрафувати на суму від 340 до 680 гривень. Гроші підуть у бюджет міста.

Наразі, найбільше порушень саме у центрі міста. Наприклад, на вулиці Кирпоноса вчора усі автомобілі були припарковані неправильно. Деякі з них були припарковані ближче 10 метрів від виїзду з прилеглої території, і це, за словами Дениса, є підставою для евакуації транспорту та тягне за собою накладення штрафу – 680 гривень.

100 попереджень за неправильну парковку на день: у Чернігові запрацювали інспектори з паркування

В місті працюватимуть три інспектори – всі вони посадові особи управління житлово-комунального господарства. Через кілька тижнів, за словами Дениса Короля, почнуть штрафувати порушників. Інспектор визначатиме міру порушення, фотографуватиме авто та номерний знак, і складатиме протокол на власника авто. Присутність водія – не обов’язкова.

«Зараз надано право виносити постанови по двом адміністративним статтям. Це стаття 122, що стосується зупинки та стоянки, стаття 152 з позначкою 1. Постанови виносяться без участі особи, тому водія ніхто попереджувати не буде. Якщо було виявлено правопорушення, інспектор фіксує порушення. На даному етапі ми будемо виносити повідомлення про притягнення до адмінвідповідальності, залишати його під лобовим склом і це вже вважається, що особа притягнута», – прокоментував Денис Король.

 

Водії, які не згодні з діями інспекторів – можуть оскаржити постанову в суді. Але, за словами адвокатки Ярослави Підмогильної, судові витрати будуть більші за сам штраф.

100 попереджень за неправильну парковку на день: у Чернігові запрацювали інспектори з паркування

Що потрібно дивитись в даному протоколі? Ярослава Підмогильна каже, місце, час фіксування, вказано, що порушив даний водій, і безпосередньо номерні знаки. Щоб всі реквізити були вказані. Коли постанова вступить у силу. У нас є 10 днів щоб оскаржити її в судовому порядку. Поки практики в судових органах немає, тому ми не знаємо, що саме буде прийматись судом. Лише хочу зазначити, якщо ви наважитесь на такий крок – ви повинні доводити, чому саме ви не порушили.

За словами Дениса Короля, половину суми штрафу водій сплачуватиме протягом 10 днів з моменту його нарахування. Якщо мине більше 10 днів – доведеться сплатити повну суму штрафу.

Подробиці – у сюжеті.

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *