У ставку на Чернігівщині водиться екзотичний американський окунь

 

 

Торік група ентузіастів узяла під контроль ставок у селі Травневому, що на Городнянщині. Небайдужі рибалки ініціювали зарибнення водойми й організували суспільний нагляд за нею, щоб усе було за правилами спортивної та любительської риболовлі.

«Як кажуть, скинулися, придбали молодь риби та зарибнили водойму. Таких зарибнень здійснили кілька – й нині ставок отримав пів тонни карасів і ще пів тонни коропів, білих амурів і товстолобів. Окрім цього, запускали щук і раків. Водойма має непогану популяцію аборигенних видів риб, а ще в ній водиться екзотичний американський сонячний окунь», – зазначає в соцмережі Павло Дубровський.

Звісно, все це природне та створене біорізноманіття потребує догляду та нагляду. Бо, на жаль, трапляються такі рибалки, які не гребують ловити і малька, тобто рибу, яка не досягла дозволеного для вилову розміру. Чимало й таких, які звикли залишати по собі сміття. «Тож перший рік виявився найважчим для організаторів.

Доводилося прибирати узбережжя, встановлювати інформаційні стенди, пояснювати гостям ставка, що так як звикли – ловити безконтрольно і безмежно – більше не буде, а ловити доведеться за правилами. Чимало зусиль вклали чоловіки й у ремонт гідротехнічних споруд – шлюзів і дамби», – повідомляє пан Павло.

 

Відкриття риболовлі на ставку для всіх охочих відбулося влітку на День рибалки, щоправда, тільки за правилами спортивної та любительської риболовлі. «Рибу, меншу за встановлені норми, доведеться випускати, ловити можна не більше як три кілограми на день, за винятком випадків, коли буде спіймана трофейна рибина, що важча за вказану норму», – інформує Дубровський

Небайдужі городянці кажуть, що піклуються про цю водойму не стільки для себе, скільки для наступних поколінь, бо вже неодноразово поставали перед проблемою, коли дітям ніде показати, як ловити рибу, бо риби у водоймах нема. За їхніми словами, тут риба буде. До речі, за інформацією Павла Дубровського, когорта городянських однодумців, що переймаються збереженням ставка, не така вже й маленька – понад 70 учасників.

Джерело: cheline.com.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *