Кабінет міністрів за ініціативи президента розробив чіткий план з тарифної політики та стабільного проходження опалювального сезону. Він складається з п’яти кроків.

Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Верховній Раді, повідомляє Урядовий портал.

Читайте також: Чи призначили мені субсидію? Як дізнатися про нарахування пільги онлайн

Що підготували в Кабінеті міністрів?

  1. Тарифи на газ для населення залишаться незмінними.

“У травні ми запустили річний продукт для людей, де ціна на весь рік складає менш ніж 8 грн. Незалежно від коливань ціни на біржах чи хабах, ця ціна не змінюється весь опалювальний сезон, тобто до кінця квітня 2022 року”, — зауважив Шмигаль.

Він додав, що в Україні ціна стабільна — менш ніж 8 грн за кубічний метр, хоча у Європі зараз ціна вже перевищує 25 грн за кубічний метр.

  1. Тарифи на тепло та гарячу воду встановлює місцева влада.

Глава уряду додав, що Кабмін забезпечив всі умови, аби підвищення тарифів не відбулося та продовжить на цьому наполягати.

“Державна компанія “Нафтогаз” пропонує трирічний контракт по 7,42 грн за куб газу для цього опалювального сезону. Ця ціна так само не буде збільшуватися і не залежить від ситуації на біржах”, — підкреслив Шмигаль та додав, що у місцевих керівників немає об’єктивних підстав підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду.

За його словами, вже 70% теплокомуненерго уклали трирічні контракти з “Нафтогазом”. Також уряд працює над питанням компенсації для ТКЕ різниці в тарифах, а також в питанні реструктуризації тієї заборгованості, яка існує в цих підприємств.

  1. Кабмін знизив тарифи на електроенергію з 1 жовтня для 80% домогосподарств. Тариф складе 1,44 грн за кВт-год для тих, хто споживає менше 250 кВт-год на місяць. Для тих, хто споживає більше — тариф залишиться без змін (1,68 грн/кВт-год)

Щодо отримання субсидій, то прем’єр додав, що її призначать усім, хто її потребує.

  1. Збільшення фінансування на субсидії.

Уряд разом із народними депутатами запропонував додатково цього року виділити 12 млрд грн на програму субсидій.

За словами Шмигаля, до початку опалювального сезону в держави вистачає коштів на всі виплати, і жодної заборгованості по субсидіях немає.

  1. Технічна готовність областей до опалювального сезону складає понад 90%.

“Запаси газу в підземних газосховищах України перевищили 18,5 млрд кубічних метрів. Для порівняння: у 2018 році запаси складали 17,1 млрд кубів. У 2017 році —16,8 млрд кубів. Так само, як і торік, ми спокійно пройдемо цей опалювальний період”, — резюмував Денис Шмигаль.

Опалювальний сезон: що відомо

  • Тарифи на газ можуть зрости взимку на 70 %. Для цього є зовнішня та внутрішня передумови — так вважає економіст Олександр Савченко.
  • Області України технічно готові до старту опалювального сезону на більше ніж 90 %. В уряді запевняють, що це відповідає графіку та очікуваним показникам.