На Чернігівщині з’явилися два нові ландшафтні заказники

 

 

Перший – на території Сухополов’янської територіальної громади на Прилуччині, «Лопата» – у Менській ТГ. Депутати проголосували за визнання цих об’єктів природно-заповідними на засіданні обласної ради шостої сесії восьмого скликання. Новостворений заповідник «Берізки» площею 6,5 га розташований в адміністративних межах Ряшківського старостинського округу неподалік села Оникіївка.

На території є березовий ліс із домішками липи, ясена та клена. Окрім червонокнижних рослин (сон-трава, підсніжник білий, ковила волосиста, осока затінкова, косарики тонкі), зустрічається тут і регіонально рідкісний – оман високий. 92 га заказника «Лопата» – це місцевість заплавного типу з переважанням заболочених і справжніх луків. Рослини, які зустрічаються на території – півник сибірський і плодоріжка болотна – занесені до Червоної книги України як вразливі види.

Стариці зайняті водною рослинністю, трапляються лісові ділянки з переважанням осики. Заповідники створені на землях громад без їх вилучення і становлять науково-дослідний, рекреаційний та освітньо-виховний інтерес.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та

комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Джерело: cheline.com.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *