У Чернігові вже колють бустерну дозу вакцини

 

 

У Чернігові медичним працівникам за бажанням вже колють третю, «бустерну», дозу вакцини проти COVID-19.

Умова – від попередньої вакцинації має пройти від 6 до 8 місяців. Про це на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 28 грудня,повідомив керівник міської лікарні №2 Владислав Кухар.

“На сьогодні проведення «бустерної» вакцинації дозволене медичним працівникам. І є така обіцянка, що найближчим часом вона вже буде видна в «Дії»”, – проінформував він. Також Владислав Кухар повідомив, що з усього дорослого населення Чернігова на сьогодні в однією дозою проти COVID-19 вакциновано майже 49%, закінчили вакцинацію – 44,2%.

Разом з тим, ажіотаж минув: кількість тих, хто приходить вакцинуватися, за тиждень зменшилася удвічі. У зв’язку з цим лікар нагадав: вакцинація – це поки що єдиний науково підтверджений спосіб убезпечити себе від тяжкого перебігу хвороби.

У стаціонарах міських лікарень  з важким перебігом цієї хвороби на сьогодні 165 пацієнтів, із них вакцинованих – 37. Загалом же в Чернігові нових випадків захворювання на COVID-19 за тиждень – 407, госпіталізацій – 71.

 

Обидва показники знижуються і це було би підставою для оптимізму, якби не одне «але»: кисневої підтримки зараз потребують у півтора рази більше хворих на ковід, ніж в аналогічний період минулого року, хоча рівні захворювання і госпіталізації були тоді співставні з нинішніми.

Зі 165 людей з ковідом у стаціонарі на кисневій підтримці зараз 129, на ШВЛ – 5. На жаль, 29 хворих на ковід у Чернігові зараз – діти. 27 із них лікуються вдома, а двоє – в стаціонарі, причому одна дитина – в реанімації у важкому стані.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Джерело: cheline.com.ua

Фото ілюстроване

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *