Про найбільше село Ніжинщини написали книгу

 

 

Найкраще пізнати українську природу та аутентичність національного колориту можна в чудовому селі України Кобижча в Чернігівській області.
Нещодавно про цей мальовничий край вийшла книга.
Її автор – Микола ГРИНЬ, член Національної спілки журналістів України,лауреат літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша, пише: 

“Так склалося, що моя чергова історико-краєзнавча книга про Кобижчу – колись найбільше село в Україні – шморгалася у видавничих столах більше чотирьох років.

 

Врешті, моя мрія здійснилася і написана «біографія» славної Кобижчі на обніжку двох років побачила світ.
У дослідженні більше 600 сторінок, які розповідають про непросте життя села від сивої давнини до сьогодення, кілька десятків фотографій різних періодів, багато архівних матеріалів, в тому числі й дореволюційного періоду, що публікуються вперше, та репринте відтворення бібліографічної рідкості: дослідження знатного історика Сергія Шамрая про містечко Кобижчу у 18 столітті.
Маю сказати, що моя рідна Бобровиччина на Чернігівщині крім написаної мною біографії кровного для мене Козацького, має надруковані життєписи Марківців, Наумівки, Майнівки, Ярославки. Сподіваюся, що добру естафету підхоплять краєзнавці та дослідники інших сіл і містечок краю. А поки що піднімаю келих за свій труд. Будьмо, друзі!”.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *