Повернення Порошенка: фоловери готують флешмоб попри спроби заарештувати екс-президента

 

 

 

 

Обов’язок кожного свідомого українця відстоювати незалежність та демократичні цінності України, піклуватися про свою землю та добробут і розквіт нації. І у кожного нас з вами є ще багато обов’язків. І в переліку цих обов’язків аж ніяк не зазначено: не думати, зраджувати, потурати ворогові…

Найближчого понеділка має відбутись знакова подія у вітчизняній політиці – повернення до України її п’ятого президента, який нині перебуває за кордоном.

В інформаційному просторі вирують баталії між прихильниками Петра Олексійовича та його «хейтерами». Але зауважимо, до прильоту Порошенка готуються по обидві сторони «барикад».

Тут варто одразу наголосити, що Порошенка після приїзду мають затримати та доставити до суду, адже днями заступник генпрокурора Олексій Симоненко підписав клопотання про його арешт.

Отже, про те, коли Петро Порошенко повернеться до України, експерти почали робити ставки одразу після його феєричного зникнення. Одні пророчили, що п’ятий президент повернеться із закордонного вояжу відразу після новорічних канікул, інші, що на початку січня, щоб зробити «сюрприз» українській владі. Звучали також припущення, що він зовсім не приїде до України найближчим часом.

Але що з цього приводу думають політологи (так би мовити, ті хто на це вчилися).

«Спочатку обговорювалося багато різних планів, але, я так розумію, всі вони провалилися, і у Порошенка вирішили організувати акцію, – коментує повернення п’ятого президента політолог Ігор Петренко. – Ця акція спрямована виключно на електорат Порошенка та тих людей, які свято вірять у свого гетьмана. Загалом на українську громадськість вона жодного впливу не матиме».

Політолог Олексій Якубін вважає, що Порошенко навмисно намагається перетворити своє повернення на якесь політичне шоу. «Прибічники Порошенка кажуть – ми стоятимемо живим ланцюгом. Нюанс у тому, що сторона звинувачення не може вчинити інакше у цій справі. Петро Олексійович не з’явився на допит у 20-х числах грудня, далі, згідно з процесуальними моментами, його мають доставити до суду для обрання запобіжного заходу», – зазначив він.

Директор українського Інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник також наголосив, що Порошенко намагається максимально політизувати своє повернення для створення PR-ефекту. «Фактично він перетворює повернення на ще один політичний мітинг, намагаючись використати підтримку прихильників для тиску на слідчих і прокурорів. Адже, за юридичною логікою, його мають затримати в аеропорту і доставити до суду для обрання запобіжного заходу», – сказав політолог.

Тут слід також відмітити традиційність українців щодо «живого ланцюга».

21 січня – люди беруться за руки, щоби продемонструвати соборність України на шляху до незалежності. Вперше така акція відбулася З1 рік тому з нагоди 71-ї річниці з дня проголошення Акту возз’єднання УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року. «Ланцюг» розпочинався в Івано-Франківську (це місто у 1919 році було столицею ЗУНР), йшло через Стрий, Львів, Тернопіль, Рівне, Житомир та Київ. «Українська хвиля» простягалася на відстань близько 700 кілометрів. У «ланцюзі» взяли участь, за офіційними даними, близько 450 тисяч людей, а за неофіційними – від одного до п’яти мільйонів.

Крім Дня Соборності, символізм якого вирішив використати екс-президент, він використав і іншу подію: цього ж дня в Росії рік тому затримали опозиціонера Олексія Навального.

Експерти, в свою чергу, одностайні в тому, що Порошенко не в змозі вплинути на розвиток сюжету жодними політичними уявленнями. Оберуть запобіжний захід екс-президенту чи ні – залежить від того, наскільки професійно працюватимуть правоохоронні органи.

Однозначно, реалії сьогодення ставлять умови, що в Україні має запанувати верховенство права та рівність перед Законом.

Джерело: eukraina.com

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь