Очищення влади чи зміна посадового крісла?!

 

 

 

 

Однією з головних вимог народу після революції Гідності була і є очищення всіх гілок влади. Ніжин та Ніжинський район  не виключення. Проте, поняття очищення та люстрація тільки досить гучно лунають останнім часом, а практика показує зовсім інше. Здебільшого чиновники, які займали певні впливові посади так і залишилися при владі, змінивши при цьому політичний окрас на зразок хамелеонів.

25 жовтня відбулися  загальні збори районної асоціації органів місцевого самоврядування “Ради Ніжинщини” одним із головних питань порядку денного засідання було саме очищення влади. Разом з вищезгаданим, під час засідання, було розглянуто ряд важливих для громади району питань. Одне з них стосувалося електронного декларування посадових осіб місцевого самоврядування, інше децентралізації та реформування місцевого самоврядування. Також було внесенно зміни до установчих документів Асоціації «Ради Ніжинщини».

Обговорюючи питання очищення влади, керуюча справами Олена Прищепа наголосила на тому, що перевірку посадових осіб, що до очищення влади необхідно провести до грудня 2016 року. Вимога прописана у Законі України «Про очищення влади» . У своєму коментарі для нашої редакції вона додала: «Про сам хід очищення влади детально наразі нічого повідомити не можемо. Що ж до результатів люстрації то їх буде опубліковано на офіційному сайті Ніжинської районної ради. Поки ж органи, які отримали запити стосовно перевірки збирають інформацію, а результати вони надішлють не пізніше ніж на шістдесятий день з початку  її проходження. Залишається тільки сподіватись на чесність тих, хто проходить перевірку та тих, хто перевіряє, адже головними критеріями для висновків будуть їх відомості подані до органів місцевого самоврядування».

Багато хто сприймає люстрацію як «фундаментальну» зачистку. Адже, згідно закону, як вважає більшість з нас, їй підлягають усі ті чиє минуле тим чи іншим чином пов’язано з діяльністю Комуністичної партії України, а також  кластеру Партії Регіонів, в який входили багато інших  . Практика ж показує зовсім інше, що і не дивно. Всі ми повинні чітко усвідомити, що «законна люстрація» — це своєрідний фільтр державних та місцевих посадовців за визначеними законом критеріями. Згідно останніх держслужбовцями що не пройшли перевірку треба вважати: тих, хто займали посаду вищого керівництва в період з 25 лютого 2010 по 22 лютого 2014; займали посади керівників або начальників в період з 1 грудня 2013 по 22 лютого 2014 року і не були в цей період звільнені за власним бажанням з органів державної влади (державних органів), також тих, кого визнають винними в заподіянні шкоди життю, здоров’ю, майну громадян — учасників масових акцій протесту з 21 листопада 2013 по 22 лютого 2014 роки, тих, хто брали участь в затриманні учасників акцій громадянського протесту з 25 лютого 2010 по 22 лютого 2014 включно. Список можна додати працівниками правоохоронних органів, які складали або сприяли складанню рапортів, протоколів про адміністративне правопорушення, повідомлень про підозру у вчиненні кримінального злочину, обвинувальних актів і т. п. щодо учасників акцій громадянського протесту. Якщо ж детально вивчити Закон України «Про очищення влади», вчитатися та проаналізувати його, то можна зрозуміти, що ніякої фундаментальної чистки, як  думають у народі, він не передбачає. Підійшовши зовсім критично, кадрове оновлення прописане у законі можна вважати нічим іншим, як простим усуненням посадовців часів Януковича незгодних з нинішньою владою чи не вигідних їй. Слід зазначити, що реформування різних галузей, яке зараз проходить у нашій країні, мало чим залежить від інституту люстрації. На практиці, «очищення» повинно бути кадровим оновленням з усуненням з керівних посад тих, хто має негативний досвід корупційної діяльності. Проте, взявши до уваги те, що так звана «перевірка» проходить без зайвого розголосу на «генеральне очищення» сподіватись не варто.Звичайно, всі ми розуміємо, що керівники з досвідом потрібні. Та цей досвід не слід приписувати пристосуванцям, які звикли до своїх теплих посадових крісел.

На місцях на даний час керують колишні депутати від Комуністичної партії, голови партії «Сильна Україна» та інші перебіжчики. Чекати завершення перевірки залишилося не довго.  І, навіть, якщо в котре «перевертні» зможуть обійти закон, то громадськість не дозволить їм працювати далі, адже кожен громадянин має право звернутися до правоохоронних органів та суду про дане порушення законодавства.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.