Від сесії до сесії живуть студенти весело. Репортаж із Гоголівського вишу

 

 

 

 

17 листопада – Всесвітній День студента.  Наше видання  поцікавилось як живеться сучасному студенту,  та як вони відзначають своє «професійне свято». Тож журналісти сайту «Нежатин» завітали  до Ніжинського державного університету імені  Миколи  Гоголя. Для початку мали можливість  поспілкувалися з ректором Олександром Самойленком, а потім відвідали два університетські гуртожитки  № 3 та № 4, читальну залу, їдальню та буфет.

Тож пропонуємо інтерв’ю з ректором та фоторепортаж.

Олександре Григоровичу, продовжіть фразу – «Наш університет…»

  • Найкращий!

Скільки навчається на даний час студентів у НДУ імені  Миколи Гоголя?

  • Близько трьох тисяч.

Ви були студентом Ніжинського вишу, потім в ньому ж викладачем, нині  Ви ректор, на Вашу думку – чи змінився ніжинський студент за останні 20 років,  та як?

  • Звичайно змінився. Кожне покоління студентів чимось вирізняється. Сучасне ж – це інше покоління, воно стало  більш мобільним, більш цілеспрямованим. Воно  знаходиться в постійному пошуку. Мої ж студентські часи – це інше життя, я  навчався за радянських часів, а закінчував виш на початку доби незалежності Української держави. Нині інші підходи, інше бачення . Зараз студенти  знають та орієнтуються в тому, чим у майбутньому хочуть зайнятися, шукаючи  варіанти, адже нині більш широке поле та можливості для самореалізації.  Тобто студентське життя нині суттєво  змінилося, і  вважаю що в кращу сторону.

Як особисто Ви, будучи студентом, святкували  це свято ?

  • В ті часи було по іншому… Проводились різноманітні заходи. Маю на увазі вечорниці, гуморини. Я особисто в студентському житті брав активну участь: і  в політичній його сфері, і в громадській. Тоді   створювалися  різні студентські організації, зокрема, українська студентська спілка, учасником якої був і я. А взагалі, День студента святкували цікаво. Бо студент  він студент у всі часи, і робить все, аби  складне життя зробити трішки веселішим.

Щоб побажали б студентам теперішнім і колишнім?

  • В першу чергу традиційно – здоров’я, наснаги, впевненості у собі, і звичайно самореалізації. Я вважаю, що наш виш готує якісних студентів, адже всі хто  забажав  отримати освіту у  Ніжинському державному університеті  – здобуває її якісно,  а це  дозволяє працювати випускникові у  різних сферах.

 

Кажуть студенти нині менше читають, тобто рідше беруть книжки до рук, а «залипають» на електроносіях. «В середньому  в день, один студент  бере шість  книжок до рук, загальна кількість  відвідувань нашої читальної зали – 60 студентів на день», – каже бібліотекар читального залу, що  в  новому корпусі НДУ імені  Миколи Гоголя. 

«Без бібліотеки і книжки ніяк, – кажуть Тетяна та Вікторія,  студентки  4-го курсу, факультету  психології та соціальної роботи. Дівчата наголошують, що в читальному залі кожного дня, і  тут проводять не одну годину. «Часто потрібно готуватися до занять із першоджерел, то ж приходимо сюди і збільшуємо свої  знання за допомоги книжок», – кажуть вони та додають,  що нічим не можна замінити  відчуття дотику до книги, та запах паперу.

Не могли не оминути люблене  місце  студентів – буфет. Працівниця закладу Ольга каже, що асортимент розширений: піци, тістечка, пиріжки, зрази, кава, чай, соки.  Випікають булочки та тістечка у власній університетській пекарні, а  найбільше  користується попитом серед студентства  – «харківська» булочка з повидлом, за 2 грн.  60 коп. А от, що до університетської їдальні, то тут можна без заперечень пообідати не тільки смачно, але й по-домашньому. В середньому, за словами повара,  борщу виїдається аж 100 літрів на день, меню кожного дня нове.

Поряд з їдальнею  ( в тому ж приміщенні) на першому поверсі  знаходиться культурно-освітній центр “Юність”, в якому проходять численні заходи для студентів: рок-вечірки, новорічні-різдвяні свята, літературно-мистецькі заходи, турніри «Що?Де? Коли?», дискотеки, перегляд кінофільмів, різноманітні репетиції   тощо.

Відвідали  ми й гуртожитки. Першим – № 3.  Комендант Шейко Галина Петрівна  працює тут з 1989 року . Каже,  що студент не змінився, такий же веселий та старанний до навчання.  «Не гуляють, а навчаються, адже є стимул – стипендія»,  – підкреслює вона.  На  жартівливе питання  – Чи лазять хлопці до студенток через вікна», комендант відповіла, – «А чого його лазити,  можна ж і через двері пройти…».  До речі  гуртожиток укомплектований, тут все є аби студент не виходячи з приміщення всебічно розвивався . Є тут спортивна, телевізійна та читальні зали. Проживання в цьому  гуртожитку студенту обходиться  308 грн. на  місяць.

В гуртожитку пахне смаженою картоплею, тож прямуємо до кухні.  Студент четвертокурсник  готує обід. В меню  – макарони з м’ясом. «Снідаю всуху,  а вже обід їм гарячий, який готую власноруч.», – розповідає студент. А от що до яєць на прасці, та пельменів в кип’ятильнику,  то студенти кажуть, що то міф, – «Такого не буває!», адже кухні в університетських гуртожитках гарні, чистенькі та  комфортні, тож тут із задоволенням можна приготувати будь-яке студентське блюдо.

Прямуємо до четвертого гуртожитку. Там нас зустрічає комендант з тридцятирічним стажем Галина Степанівна.

Та проводить нас до кімнат. Слід наголосити на тому, що цей гуртожиток має блочну систему, в яких заходиться по 4 кімнати, з окремим санвузлом. З першого на  9-й поверх можна добратися за допомогою ліфта. В самих кімнатах обох гуртожитків,  які ми відвідали – тепло, гарно, одним словом створено усі  умови для плідного навчання студентів НДУ!

До речі, після екскурсії, яку нам люб’язно провів фахівець першої категорії соціально-гуманітарного відділу НДУ імені Миколи Гоголя  Олександр Турчинов , ми  випадково зустріли Дмитра  Яременка, студента, який перевівся зі стаціонару історико – юридичного факультету  на заочне відділення, та пішов контрактником до лав Української армії. Дмитро привітав ніжинське студентство зі святом!

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.