У Ніжині з’явилось перше “еко-таксі”

Новим трендом нашого часу стало бережне ставлення до природи, екологічно чисті технології та розвиток альтернативних видів палива. Проте, в Ніжині, як і в інших містах Україні атмосферу продовжують забруднювати. В основному – це робота автомобілів, які сотнями проїжджають повз наше місто. Належне треба віддати автобусам та таксі, які курсують вулицями частіше за інших.

Та ось, нещодавно на дорогах Ніжина з’явився екологічно чистий автомобіль – електрокар Nissan Leaf. Належить він службі таксі «Лідер». Аби дізнатись про цю новацію, за коментарем ми звернулись до водія автомобіля. Вадим, так представився керуючий авто, запевнив, що це крок до поліпшення екології в місті.

 «Дуже приємно сідати за кермо такого електрокару. Зручний у керуванні, з усіма зручностями, кондиціонер і клімат контроль також наявні.  Пасажири, що скористались послугами  були в стадії легкого шоку від того, що сідають в такий комфортний автомобіль та ще й дізнавшись про те, що він «еко». Та найбільшою перевагою є те, що їздивши на цьому таксі, ми не вносимо «свою лепту» в забруднення середовища», – ділиться своїми враженнями водій електрокару.

На фірмі таксі «Лідер» нас запевнили, що це лише початок, і в планах є поповнити таксопарк електрокарами, а згодом і зовсім замінити всі. Таке рішення вплине й на статус міста Ніжина, яке прагне йти європейським шляхом та в ногу з технологіями. Приїжджаючи сюди, всі, хто захоче скористатись послугами даного таксі, розумітимуть, як у нас ставляться до збереження чистоти повітря, яке вдихають наші легені.

Свій коментар надав і засновник служби таксі депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько: «Так – це пробний крок в цьому напрямку, але він, на мою думку, вкрай потрібен. Я розумію, що справа досить ризикована, адже в Україні лише одиниці тих організацій, які вже працюють в цьому напрямку, та й то в великих містах. Але ми маємо йти попереду, і я впевнений, що майбутнє за екологічними та комфортними автоперевезеннями. Зараз ми напрацьовуємо механізм функціонування еко-автомоблів по Ніжину, вивчаємо всі слабкі місця. Плануємо мережу комунікацій та можливість встановлення швидких станцій електрозаправок, щоб еко-автомобілі запрацювали системно в нашому місті.  Покищо це один автомобіль, але, якщо ми прийдемо до позитивного висновку, то плануємо замінити повністю весь парк автомобілів на «еко». Зрозуміло, що зараз тяжкі економічні часи, але маємо надію на підтримку державних та комерційних банків щодо закупівлі електроавтомобілів.”
Загалом, Екологічно чистий транспорт — транспортні засоби, життєвий цикл яких з точки зору техноекології не шкодить навколишньому середовищу.
Головною вимогою, що стоять перед конструкторами й винахідниками є пошук шляхів зниження викидів забруднюючих речовин і мінімізація негативного впливу на природні комплекси при виробництві, експлуатації та утилізації (переробці).
До екологічно чистого транспорту належать і електромобілі.
Переваги електромобіля:
• Електромобіль майже не дає викиду шкідливих речовин. Отруйних газів, що потрапляють в атмосферу при зарядці і розрядці акумуляторних батарей, незрівнянно менше, ніж при роботі двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ). Щоб опалювати електромобілі взимку, на них встановлюють автономні обігрівачі, споживають бензин чи дизельне паливо. Але вони менше забруднюють атмосферу, ніж ДВЗ.
• Простота пристрою. Електродвигун має дуже привабливу для транспортних засобів характеристику : на малих швидкостях обертання у нього великий крутний момент, що дуже важливо, коли потрібно рушити з місця, подолати важку ділянку дороги.
• Електромобіль не вимагає настільки ретельного догляду, як звичайний автомобіль: менше регулювань, не споживає багато оливи, простіша система охолодження, а паливна система (якщо не вважати обігрівач) взагалі відсутня.
• Майже традиційна автомобільна схема і порівнянні габаритно-масові показники нового енергетичного блоку з існуючими двигунами дозволяють легко замінювати один вид джерела енергії на інший, отримуючи при цьому як автомобіль (зі звичайною або гібридною схемою двигуна), так і гібридний економічний і динамічний електромобіль нової концепції.

Тетяна Хороших

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.