Ніжинські депутати одноголосно підтримали виділення коштів на проект будівництва басейну

 

 

 

 

21 липня в стінах Ніжинської міської ради відбулася презентація та обговорення проекту щодо будівництва нового басейну. Попередньо депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько зустрівся з Першим віце-президентом Федерації плавання України Володимиром Шуміліним і запросив його до Ніжина, аби він наочно показав яким має бути басейн у місті і які він для нього відкриває можливості.

Презентація проекту змогла переконати всіх учасників круглого столу в тому, що басейн в Ніжині буде не лише працювати на радість та здоров’я мешканців міста, а й буде рентабельним у своєму використанні. Початкова  вартість проекту будівництва сучасного спортивного об’єкту складала 1, 3 млн. грн., але генеральний директор компанії «АТМ» Володимир Шумілін зазначив, що для Ніжина може знизити дану цифру до 700 000 грн. Після прохання обласного депутата та міського голови знизити суму ще до меншої цифри, проектант пішов на поступку та запропонував розстрочку.

Із таким результатом проект рішення по даному питанню був винесений на сесію міської ради, що відбулася 26 липня.

Виділення з міського бюджету початкових коштів у розмірі 100 000 грн. мали затвердити депутати. Про важливість такого рішення першим заговорив Андрій Деркач.  Він зауважив, що даний проект розглядався на земельній комісії, в ході обговорення не виникло жодних сумнів у потрібності місту об’єкта такого формату. Що ж до коштів, то як вже було озвучено раніше, басейн обійдеться місту приблизно в 50 млн. грн., проте якщо проект щодо його будівництва встигне на початку 2018 року вийти на площадку Державного фонду регіонального розвитку, звідти може надійти фінансування в розмірі більш, ніж 30 млн., тоді як з міського бюджету має бути фінансування – 10 % від загальної суми. Окрім того,  начальник інвестиційного відділу Денис  Ворона має на меті зайнятися залученням додаткових інвестиційних коштів. Тож є всі шанси, аби в Ніжині нарешті з’явився сучасний басейн.

Із цього приводу висловився й ініціатор впровадження проекту будівництва басейну в Ніжині Сергій Охонько: «Дане питання  не повинно розділяти нас на політичні сили, адже втілити цю ідею в реальність зможемо тільки завдяки спільним зусиллям. У напрямку цього треба зробити декілька кроків: прийняти рішення щодо виділення земельної ділянки. На даний час найбільш підходящою є ділянка по вулиці Незалежності. Там є  всі перспективи розвитку спортивного містечка. Адже для будівництва басейну потрібно 0, 5 га., для інфраструктури, яка розвиватиметься навколо нього необхідна така ж площа. Тому ділянка, про яку йде мова,  дає можливість створити всі необхідні умови для зародження осередку спортивного життя.  Наступний крок полягає у виділенні коштів комунальному підприємству «Спорт для всіх» на виготовлення необхідної проектної документації. Потім потрібно буде виділити  кошти задля того, аби міський голова міг заключити договір на проектування басейну, точніше його адаптацію під відповідну земельну ділянку. Тож у нас є шанс і ми повинні за нього вхопитись задля блага ніжинців.»

Підтримав попередні виступи міський голова Анатолій Лінник. У своєму звернені до присутніх він наголосив на необхідності оперативно прийняти дане рішення.

«Дійсно, проект потрібний, і в майбутньому населення міста скаже «дякую» нинішньому складу депутатського корпусу.  І як вже було підмічено раніше, тут ми не маємо розділятися на політичні сили – це наш з вами спільний проект і ми зараз стоїмо на початку дороги».

Під час обговорення даного проекту рішення, були заслухані різні пропозиції стосовно розвитку в Ніжині, в майбутньому, такого виду спорту, як плавання і створення інших важливих спортивних об’єктів.

«Маю надію, що слідом за цим проектом, підуть й інші, спрямовані на розвиток спорту в Ніжині. У місті мають будуватися спортивні об’єкти, що відповідають усім європейським нормам. Це дасть можливість проводити в Ніжині чемпіонати не лише регіонального рівня, а й міжнародного.  Як наслідок – це призведе до того, що до нас приїжджатимуть  нові люди і місто оживатиме, як в туристичній, так і в економічній сфері». – узагальнив вищесказане Сергій Охонько.

Коли справа перейшла до голосування, депутати одноголосно підтримали виділення коштів на проект будівництва басейну.

Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.