Майже через 20 років у “грецькому” ніжинському храмі відновились богослужіння

 

 

 

 

Чимало добрих справ зробили брати Зосими для грецької громади в Ніжині. На місці старої дерев’яної церкви на Грецькому кладовищі в Ніжині Анастасій Зосима розпочав будівництво кам’яного храму “во имя св. Иоанна Предтечи и св. равноапостольных Константина и Елены с таковою же при нем колокольнею, с благословения архипастыря Черниговского и Нежинского… для Нежинского Греческого общества”.

Але 14 січня 1819 року після тривалої хвороби Анастасій помер і був з почестями похований в склепі біля вівтарної стіни недобудованого храму.

Благородну справу свого брата невдовзі продовжив Микола Зосима, який і закінчив спорудження. У 1822 році відбулося урочисте освячення Константино-Оленінської церкви. Цікаво, що з обставинами будівництва та освячення цього храму був добре обізнаний тоді ще юний Микола Васильович Гоголь, який в той час навчався в Ніжинському Ліцеї князя Безбородька. У першому сатиричному творі майбутнього письменника, присвяченому подіям провінційного життя тодішнього Ніжина, який не дійшов до нашого часу, містився розділ: “Освящение церкви на Греческом кладбище”. Пізніше, у 1833 році, Микола Зосимá звернувся до Ніжинського Грецького Магістрату з пропозицією запросити для цього храму окремого священика (оскільки традиційно кладовищенські церкви не мали окремого приходу) та запропонував за свій кошт побудувати для нього окремий будинок.

З 1999 року у храмі не проводились богослужіння. І от, 2 липня, на церковне свято Святого Іллі в цьому храмі протоієреєм Олександром Морозовим та настоятелем  храму Св. Рівноапостольних Костянтина та Олени отцем Віктором Басанським було звершено Божественну Літургію та відслужено загальну панахиду за померлими. Богослужіння відновлюються відповідно до рішення Ніжинського благочинія Чернігівської єпархії УПЦ КП за клопотанням парафіян та членів Ніжинського грецького товариства імені Братів Зосимів.
У своєму звернені до прихожан отець Олександр зауважив, що цей день є знаковим, адже 18 років в цьому храмі не проводились богослужіння, і цього дня відновились. Зведений храм братами Зосим, які бажали, аби люди молили в ньому та духовно збагачувалися. Відтепер, кожної суботи в його стінах будуть проводитись літургії, об 11 годині. Буде правитись і по великим церковним святам. Крім того, у храмі вже можна замовити церковні треби.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.