Сергій Охонько: створення Ніжинської ОТГ – крок до ефективного розвитку громади

 

 

 

 

Ухвалений 2015 року Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» дав старт черговій адміністративно-територіальній реформі. Децентралізація вважається основною реформою серед усіх інших, які зараз активно впроваджуються в Україні. Важливість цієї реформи зумовлена стратегічною та кардинальною зміною в підходах до керування на регіональному рівні. Планується змінити адміністративну систему та ввести об’єднані територіальні громади (ОТГ), які зможуть отримувати фінансування напряму – як міста обласного значення. Вважається, що таким чином, отримавши більше повноважень та джерел фінансування, місцеві громади зможуть значно краще розвивати свій край, враховуючи, насамперед, власні потреби. Стратегічно, конкуренція між такими ОТГ має сприяти їх більш інтенсивному піднесенню та економічному розвитку. 
За останні два роки Чернігівщина в цьому напрямку показала позитивний результат, адже увійшла до п’ятірки лідерів у рейтингу областей за формуванням спроможних територіальних громад.

Що ж стосується Ніжинщини, то на території району нині створено дві ОТГ: Лосинівська та Вертіївська. Нині постає питання, аби приєднати ближні села, що залишились, до Ніжина, тим самим створивши Ніжинське ОТГ. Оскільки рішення щодо об’єднання територіальних громад приймають обласні депутати, прокоментувати ситуацію ми попросили Сергія Охонька. Він, як обласний депутат, вже не вперше підіймає питання щодо створення Ніжинської ОТГ. Раніше ми вже висвітлювали його думку щодо переваг у разі приєднання до Ніжина Володькової Дівиці. Проте, сільська рада обрала тоді інший шлях і увійшло до складу Носівської ОТГ, хоча у більшості людей була інша думка.

Сергій Миколайович, яка Ваша думка щодо створення Ніжинської ОТГ? 

«Нещодавно це питання ми обговорювали з міським головою Анатолієм Лінником та депутати міської ради. Мова йшла про пришвидшення процесу переговорів із керівництвом найближчих сіл, щодо створення ОТГ. Зі свого боку я зауважив, що питання об’єднання є одним із найприорітетніших для розвитку Ніжина. Особисто для мене було незрозумілим, чому, коли наше місто має можливість об’єднати навколо себе близько 10 сіл, робота в цьому напрямку, практично, не ведеться. Від цього процесу Ніжин матиме ряд переваг: розширення кордонів, збільшення кількості населення, отримання коштів на розвиток інфраструктури. В свою чергу, для сіл об’єднання стало б новим поштовх для розвитку. В ході нашої розмови з керівництвом міста всі погодилися з пропозицією, і я бачу вже перші кроки в напрямку до створення ОТГ. Зустріч міського голови з головами сільських рад Липового Рогу Олексійєм Пелипканичем та Кунашівки Володимиром Сурмачевським свідчать про розуміння та бажання розбудовувати Ніжинщину. Дуже приємно, що вони стали першими з тих, хто оцінили важливість цього кроку. Зазначу, що це вірний вибір , який говорить про далекоглядність цих людей і турботу за перспективне майбутнє їхніх громад. Впевнений, що ця зустріч буде поштовхом і для інших сусідніх сіл і їх сільські голови, прислухавшись до думки громад, приймуть вірне рішення, що дасть можливість нам разом розвивати нашу рідну Ніжинщину».

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.