На Ніжинщині дають нове життя занедбанним спорудам

Не дарма кажуть, що руйнувати завжди легше, ніж будувати. Після розпаду Радянського Союзу більшість споруд збудовані в ті часу «розквіту» – занепали. Справа в тому, що на час відокремлення, в України, як в окремої держави не було підприємств повного циклу виробництва, адже воно, зазвичай, було спільне кількома республіками Союзу. Так, наприклад, якщо в Україні існував завод по виробництву корпусів для сільгосптехніки, то інші комплектуючі деталі виготовлялися, наприклад, у Білорусії чи Росії. Але це, що стосується заводів. Що ж до іншого роду обслуговуючих інфраструктур, вони занепали через відсутність гарного господаря. Якщо при Союзі був чіткий план, якого потрібно було дотримуватися, то після розпаду країна опинилась в ситуації, коли необхідні були такі керівники, які б проявляли ініціативу, підтримуючи інфраструктуру в робочому стані. Тільки в Ніжині налічується немало споруд, які опинилася в занедбаному стані і залишаються такими дотепер: «Механічний завод», «НіжинСільмаш», “Прогрес”, ферми та приміщення, що знаходяться на території Ніжинщини, Ніжинська комунальна лазня, «Ніжинський м’ясокомбінат». І це далеко не повний список…

Зазнали занепаду й будівлі по Прилуцькій, що належали «Ніжинському ремонтному заводу», а це: спортивний комплекс «Зірка»( на даний час міська рада придбала у власність і почала його відновлення) , їдальня, готель, один із заводських магазинів. Проте цього року в споруди колишнього готелю з’явилося «нове дихання».

Сталося це після того, як у неї з’явився новий господар… Протягом кількох місяців будівля перетворювалась із «совкової» бувальщини на європейський будиночок. Жителі, які живуть по Прилуцькій, відзначають, що таке перевтілення тільки на користь для мікрорайону, адже таким чином й інші споруди матимуть стимул відповідати зовнішньому вигляду. Впливає це і на осучаснення вулиці.

За коментарем редакція нашого видання звернулась до нинішнього власника будівлі Сергія Охонка.

«Це не перша будівля, яку я взяв у занедбаному стані. Хоча перші взагалі були зруйновані. Це я про споруду, що знаходиться біля ПШМК, там зараз СТО, школа верхової їзди та база таксі “Лідер”. Потім – база відпочинку «Оріон» на Березанській зі складськими приміщеннями. Зараз працюю по відновленню господарського комплексу в с. Яблуневе (колишнє Совхозне). Що стосується готелю, вважаю, що досить непогано вийшло. Зараз потрібно замінити паливний котел і налагодити систему опалення, попередня була вкрай затратною. Потроху наводимо лад усередині будівлі.

Коли закінчимо з готелем, то перейдемо до відновлення їдальні, там роботи на багато більше. На сьогоднішній день зайнялися розробкою майбутнього фасаду, а далі перейдемо до ремонтних робіт.

На меті – відновлювати занедбані споруди, щоб вони не тільки приносили фінансовий зиск і створювали нові робочі місця, а й мали естетичний вигляд і прикрашали місто»,  – розповів Сергій Миколайович.

Тож, якщо говорити про новітню Україну, треба розуміти, що сучасний стан ринкової економіки країни вимагає від підприємців і керуючих органів належного стану комерційних будівель. Це необхідно для того, щоб бізнес не тільки приносив кошти, а й мав естетичну єдність із колоритом місцевості та гармоніював із культурою міста.

Марина Волинець

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.